1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Cam elyaf tozlarından kaynaklı kaşıntılar ve alerjik durumlar

Konusu 'Kişisel Koruyucular ve Ekipman Seçimi' forumundadır ve Tugba Doğan tarafından 23 Haziran 2016 başlatılmıştır.

 1. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  69070
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  merhaba fab. cam elyaf katkılı plastik profil üretimi yapıyoruz.havaların iyice ısınmasıyla birlikte çalışanlarda cam elyaf tozlarından kaynaklı kaşıntılar ve alerjik durumlar ortaya çıktı.bunun için nasıl önlem alabilirim.
  havalandırmamız vardır.kolluk toz maskesi gibi kişisel koruyucular da verilmektedir.
 2. Nur Bahar ÇELİK İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  56731
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Tyvek tulumlar belki faydalı olabilir.
 3. İsmail Uygur İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  44592
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  MURAT TİC. KABLO SAN. A.Ş.
  Tyvek kağıttan mamuller yırtılmaz ve su geçirmez diye satılır. Çentik etkisi olmadığı sürece kolay kolay yırtamazsınız. Bileşimini bilmiyorum fakat yanıcıdır, plastik gibi yanar. Bu yüzden ısı kaynaklarına yakın kullanımlarda dikkatli olunmalıdır.