1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Cam işleme atölyelerinde isg açısından tehlikeler ve alınması gereken önlemler nelerdir

Konusu 'Sektörel Tehlikeler ve Emniyet' forumundadır ve serapozturk15 tarafından 10 Ekim 2014 başlatılmıştır.

 1. serapozturk15 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar merhaba ;
  bilgisi olanlardan cam işleme atölyelerinde nelere dikkat etmek gerekir bu tip bir iş yerinde çalışan var mı olası iş kazaları ve tehlikeler nelerdir payşalırsanız sevinirim
  herkese kolay gelsin
  şimdiden teşekkürler
 2. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  110245
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Üniversitede iken PVC ve cam işleyen bir yerde staj yapmıştım, benzer bir işyeri mi bilmiyorum, aklımda kaldığı kadarıyla, en büyük tehlike istiflenen büyük camların hem istif sırasında, hemde vakumlar ile taşınırken devrilmesiydi. Hatta bir çalışan önemli bir iş kazası yaşamıştı. istiflenen camlar üzerine devrilmiş ve ciddi yaralanmaya sebep olmuştu. Onun dışında lazerli kesim işlemi vardı.