1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Casgem yeni metodlar istiyormuş

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Seyhan Aktepe tarafından 24 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar geçenlerde risk değerlendirme eğitimine giden arkadaşlarla görüştüm Çasgem yeni metodlar üzerinde calıştıklarını yontem olarakta 3 T Enmary yöntemlerini istiyorlarmış bu içeriği Hakkında bilgisi olan arkadaşlarımız varmı? böyle birşeyi talep edebilir mi?
  2. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Elmeri yöntemi,genel bir değerlendirme bence yeterli olmaz.
    ÇASGEM talep edemez bakanlık ise ilgili mevzuata dayanarak talep edebilir.
  3. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    casgemdeki müfeetişler bakanlıktan gelme sonucta adamlar demiş te artik yenilikçi olun diye tekrar
  4. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    aynen katılıyorum ama işte bombayı atıyorlar kimin elinde patlarsa...
  5. jt57 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    elektrik çarpması
    ihtimal:1
    şiddet:5
    risk değeri:5 düşük risk
    buna göre birinin ölmesi önemsiz miş gibi oluyor bu sebeple 5*5 matris uygun değil dediler di bir seminerde
  6. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    İSO nun düzenlediği seminerde değil mi? :)
  7. jt57 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tuzladaydı :)
  8. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Benim katıldığım tuzlada değil, taksim odakuledeydi, ordada aynı şey söylenmişti :)
  9. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    ama ihtimal değerini verirken ortamdaki hangi uygunsuzluğa göre verildiği önemli mesela elektrik tesisatı olan bir yapı veya proseste her zaman risk vardır ihtimal 1 diyebilirsin. çünkü ne zaman nasıl olacağına karar veremezsin ama tesisattaki bir hata çıplak yada deforme olmuş elektrik kablosu, gövde topraklaması olmaması, kaçak akım rölesi olmaması, çoklu prizler kullanılması ve taşıyabileceğinden fazla elektrikli alet takılması vb... durumlarda da ihtimali 1 verecek değiliz. bu şekilde ki uygunsuzluk var ise ihtimali 4 yada 5 veririm ki her an elektrik çarpılması olabilir ve sonuç olarak risk skoru en az 20 çıkar. yani hangi metodu kullanırsak kullanalım uzmanların tehlikeye bakış açısı ve değerlendirmesi her zaman riski etkiler
    . metotlar sadece arabanın gittiği yol gibidir. mühim olan arabayı kullanmaktır bence :)
  10. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Katiliyorum
  11. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hayır tuzlada degil pursaklarda ankarada
  12. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Anlaşıldı heryerde aynı şeyi söylüyorlar... :rolleyes:
  13. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Ben size bişey demedim ki :( Arkadaşın biri tuzlada, ben istanbulda, sizde Ankarada aynı şeyden bahsedildiğini söylediniz. Bende heryerde aynı şeyi söyledikleri anlaşıldı demek istedim, ama neden kızdınız anlamadım.
  14. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hata bende hatlar karıstı pardon gerginlik varda işte kusura bakmayın
  15. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    tabloda tanımlamada olasılıkxşiddet in sonucu 4 ve 5 olanları oları olası risk olarak tanımlayın
  16. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ihtimal şiddet göreceli değişebiliyor ama bunu seçerken en yüksekten vermek iyi değilmidir ?
  17. jt57 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ihtimali 1 olan ve şiddeti 5 olan başka örneklerde olabilir ben sadece söylenen örneği verdim

bu hesaba başka parametre gereklidir diye kinneye geçtik ama frekans değerleri tanımlamakta sıkıntı yaşadık
    bizde ulusal endekse bakıyoruz
  18. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kinney iyi ama şu birgerçek yaptiğimiz risk değerlendirme yöntemlerini patronlar nasıl anlayacak? sıkıntı orada
  19. jt57 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben müfettişlere hep kendim açıkladım patron öylece oturdu dinledi dinledi dinlediii