1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Cden b ye ve a ya sınavında kursların son dk eğitimleri(!)

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve Naz Olgaç tarafından 18 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Naz Olgaç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    74354
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bugün eski kursumdan mesaj geldi b ve a sınavı için 40 saatlik eğitim düzenlenecekmiş. Sizce bu ek eğitime ne derece gerek var? Farkı ne olabilirki? yoksa para tuzağı mı dersiniz?
    ne dersiniz?
    ne yorum yaparsınız?
  2. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    sizce kopmle sistem para tuzağı değil mi?
    GSMH ye yıllık maliyetin 45milyar liradan bahsediliyor. Madem öyle devlet bütün sistemi kendi bünyesinde toplasın ne iş veren bu pahalı yaptırmazı tartışırız, ne uzman-hekim istihdam problemini tartışırız.
  3. didem çelebi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Alper beyinde dediği gibi sistem komple para tuzağı ancak yapacak birşey yok. Para tuzağı kısmını bir kenara bırakıp gitmenizi tavsiye ederim. Gerçekten faydalı oluyor. tabi kişisel düşüncem bu
  4. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ilk başta gittiğiniz 15 günlük kurs ne kadar fayda sağlamışsa size bu 4 günlük kurs a göre kıyas yapın derim.oturup çalışabilme olanağınız varsa bence gerek yok
  5. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Eskişehir
    Sertifika Numarası:
    45030
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Forum Madencilik Müşavirlik Mühendislik san. ve tic. ltd.şti.
    aynen öyle, para tuzağı , her türlü kaynak zaten var... günde 3-4 saat ayırıp, kendiniz çalışın derim...
  6. Naz Olgaç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    74354
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    haklısınız 15 günlük kursun bana sadece iş yerinden izin almamda faydası oldu :) yani konular belli yönetmelik belli sanırım telaş yapmaya gerek yok çok gizli son dk bilgisi paylaşmayacaklarsa bizimle :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 18 Kasım 2013 ---
    yani acaba dedim b ya da a için olay farklı mı gelişiyor ama sanırım farklı olan bir şey yok
    ben de öyle düşünüyorum kursuma kendilerine para kazandıramadığım için çok üzgün olduğumu belirten bir mail atayım :p
    sistem para tuzağı tabiki o konuda hem fikiriz üstte de yazdığım gibi kafamı karıştıran b ya da a da farklı durum mu var acaba diye düşündürmeleriydi
  7. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    gittiğim kurs ankarada hatırı sayılır isim yapmış bir kurs idi(bunu şunu için belirttim hocalar soru hazırlayanlar ile arkadaşlarmış filan anlatıyolardı) sınavdan bir gün önce tekrar eğitimi verdiler bizde dedikki acaba soru lar konusunda tiyo verirlermi falan diye birgün öncesinden gittim ankaraya neyse uzatmayayım katıldım eğitime işte şurası önemli şurdan gelecek, o akşam için özellikle söyledikleri yerlere baktım.ertesi ün girdim sınava yahu bir tane sizin dediğiniz yerden gelsin yahu alakasız bir sınav:D ama ne dedilerse tam tersi...
  8. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    c-b-a aralarında ki fark;
    b, c ye göre , a ise b ye göre biraz daha detay soruyorlar bunu cıkmış sınav sorularından da anlayabilirsiniz. yoksa c eğitiminde hepsi veriliyor
  9. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ayrıca bu kurslar konusunda bir dengesizlik te şurda var.bir senelik kpss kursu 900 tl 4 günlük eğitim 1350-900 arası değişmekte......
  10. Naz Olgaç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    74354
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    hahaha ayy çok güldüm ters köşe yapmışlar sanırım :)) aldım ben msjı otur evde çalış mantığı bizi doğru sonuca ulaştıracak :)
    psikolojiyi hazırlıyorum şu aralar çalışmaya başlayınca kıyaslama yapacağım inşallah
  11. E.AYHAN BAL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16654
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İLMER OSGB
    1000 tl verip giden arkadaşım var çok pişman,çok hızlı bir şekilde tüm mevzuatı okuyorlarmış.bana uymaz ,daha çok karıştırırım gibi geliyor. risk med. kitabı bu konuda çok iyi bir ön kaynak oldu bana.
  12. Şahin Şimşek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    98565
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Eğitim kurumlarında C sınıfı için verilen eğitim bana göre yetersizdi Eğer kurumun verdiği notlara bağlı kalsaydım başarılı olma
    şansım yoktu .Adayların kendilerinin çalışmaları daha yararlı olacaktır.
    :)
  13. Naz Olgaç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    74354
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    işte bu da son nokta oldu :) teşekkürler
  14. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    kurslar para tuzağı bence. Herşey elimizin altında.Forumdan hertürlü bilgi ve belgeye ulaşıyoruz zaten.Yönetime de emeği geçen arkadaşlarıda kutluyorum.sadece okumak anlamak kalıyor.C kursuna gittiğimizde slayt gösteriminden başka ne gördük.kendimiz yönetmelikleri çıkardık okuduk.geçmiş soruları tekrar tekrar çözdük.öyle başarılı olduk
  15. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    Ya b ydi a ydi uğraşıyoruz ama bana yakin zamanda sinif ayrımı kalkacak gibi geliyor yoksa tikanir mevzuu
  16. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    işyeri hekimlerinde sınıf ayırımı yok.İsg uzmanlarında da ayırım olmaması gerekli.sınava tabii tutuyorlar.A-B-C ye aynı soruları sorabiliyorlar.o zaman sınıf ayırım nerde,neye göre ayırıyorsun. ..Uzmanların sorumlu olduğu yönetmelikler ayrı ayrı olsa anlayacağız ama o da yok...kesinlikle bir düzenleme gelmeli bence..
  17. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    sınıf ayrımının kalkmasını istemekle ne amaçlanıyor ayrıca sınıf ayrımı olmaması neyi değiştirir? sınıfı ayrımı olmadı diyelim yeni mezun direk a sınıfı belge aldı, işveren yeni mezunu mu işe alır yoksa 20 yıl tecrübesi olanı mı alır? işveren nezdinde tecrübeye göre zaten sınıf ayrımı olmayacak mı?
  18. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    demek istediğim sınav sistemi yanlış.aynı kanun aynı mevzuatlar...ne fark var..sadece ödenmiş prim mi önemli olan yoksa bilgi mi?çsgb bir karar vermeli..ben halimden bana sunulan fırsatlardan memnunum.ama bu gerçekleri değiştirmez..
  19. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    Tecrubeli kisinin istediği ucretle tecrubesiz uzmanin istediği ucret bir olmayacaktir ayrica is veren yasal zorunluluk var die istihdam edecek yoksa ona göre zaten gereksiz bi mevzu lafin ozu sinif ayrimi anlamli değil mevcut sistemde