1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Class c - 4 yıldır ağır kimya iş kolunda çalışıyorum, adana çevresinde iş arıyorum

Konusu 'İş Arıyorum' forumundadır ve Erdem Bağ tarafından 13 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Class C - 4 yıldır ağır kimya iş kolunda çalışıyorum, ADANA çevresinde iş arıyorum
  2. kimyager veya kimya mühendisi iseniz a sınıfı olabilirsiniz çalıştığınız alanda.o zaman iş sizi arar. :D
  3. Şuan bulunduğum bölümde isg ler var fakat bende yaptığım işe extra isg işini yapacağım dersem kesin beni işten çıkarırlar, maalesef burda işler böyle dönüyor.
  4. hayır mesleğiniz kimyager veya kimya mühendisi değilmi siniz.siz sadece bakanlığa gerekli şekilde başvurun ve belirtilen işkolları için a sınıfı çalışma yetkisini alın.sonra iş arayın.onların haberi olmaz.gerek te yok zaten.
  5. Abicim, kim mühendisiyim, yeni C sınıfını aldım, nasıl A' da çalışabilirim, orayı anlayamadım
  6. iş güvenliği uzmanlarının görev yetki ve sorumlulukları hakkında yönetmelik,

Belirli süre hizmeti olanların çalışma yetkisi
    GEÇİCİ MADDE 2 – (Ek:RG-31/1/2013-28545)(1)
    (1) Üç yıllık mesleki tecrübe ve (C) veya (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip iş güvenliği uzmanları; sektörel düzenleme kapsamında kendi meslek dallarına uygun işlerin yapıldığı işyeriyle sınırlı olmak üzere, bütün tehlike sınıflarındaki işyerlerinde görevlendirilebilirler. Bu hüküm, maddenin yürürlüğe giriş tarihinden itibaren yedi yıl geçerlidir. Bu süre içinde işyerinin tehlike sınıfına uygun belge almayan veya alamayan iş güvenliği uzmanları için söz konusu görevlendirmeler kazanılmış hak sayılmaz.
    (2) Bu madde ile yapılan düzenleme kapsamında, işyerinde yapılan asıl iş esas alınmak üzere iş güvenliği uzmanlarının meslek dalı ile işyeri tehlike sınıfının ilgisi NACE Rev. 2 Altılı Ekonomik Faaliyet Sınıflaması dikkate alınarak Bakanlıkça belirlenir.
    (3) Bu madde kapsamında görev yapmak isteyenler, üç yıl içinde müracaat etme hakkına sahiptirler. Bu kişiler, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan ve en az üç yıl süreyle ikinci fıkrada belirlenen işyerlerinde çalıştıklarına dair en az 750 günlük prim ödeme kayıtlarını gösteren hizmet dökümüyle birlikte yapacakları sözleşmeleri Genel Müdürlüğe bildirirler. Bu kapsamda görevlendirilenler bu maddenin yürürlüğü süresince haklarını kullanabilirler.
  7. sen istenilen belgeleri araştır.ve gerekli başvuru yap.ve sana tanınan haklar çerçevesinde belirtilen kimya ffabrikalarında A SINIFI olarak çalışabilirsin.7 yıl boyunca.bu 7 yıl içinde a sınıfı olmak için gerekli çalışmaları ve sınavları başarman lazım.yoksa7 yıl sonra c ye geri dönersin.eğer 7 yıl içinde tam manasıyla a sınıfı olabilmek içi gerekli çalışma ve sınavları başarırsan 7 yıl sonunda tüm her yer için a sınıfı olursun.
  8. Bu konuda kurs yardımcı olur mu acaba? Belgeler derken bakalım daha ne belgeler çıkacak...
  9. bunu çıkmış veya çıkacak angarya bir belge olarak tepki gösterme.avantajına olan bir şey.araştır ve yararlan.
  10. Önerilerin için teşekkürler dostum
  11. rica ederim.ikinci memleketim üniversiteyi okuduğum şehir, adanayı görünce dayanamadım :D
  12. Nahide Narin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Erdem bey açtığınız konuyu yeni okudum. Gerçekten Ahmet beyin anlattığı durum sizin için büyük avantaj. Mutlaka bu olayı araştırmalısınız diye düşünüyorum. Bir kimya mühendisi olarak bu avantaja sahip olmayı isterdim :)
  13. Ahmet Bey; bilgilendirmeleriniz için gerçekten çok teşekkür ederim, Aslında ISG olmak hiç aklımda yoktu abim sağolsun onun zorlamasıyla girdim ve oldum, o yüzden araştırmaları şuan yeni yapmaya başladım.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 14 Haziran 2013 ---
    Nahideciğim daha çok gençsin emin ol hayatını istediğin yöne çevirebilirsin, isteyeceğin daha okadar çok şey olacakki bence en iyilerinden başla
  14. Nahide Narin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    :) teşekkürler.. Bende öyle olacağını düşünüyorum ;)