1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

C'lere b hatta a yolu şubat 2014 te...

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve ibrahim kol tarafından 27 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. bim İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kamu

  ne yasası yönetmeliği diyorsunuz anlatalım, yasa 6495 sayılı torba kanunla 6331 eklenen, ilgili madde:

  "MADDE 55 – 20/6/2012 tarihli ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun geçici 4 üncü maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

  “(2) Bakanlık, usul ve esaslarını belirlemek kaydıyla, iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlara, Sosyal Güvenlik Kurumuna ödenmiş olan prim gün sayısı ile sahip oldukları belge sınıfı gibi hususları dikkate alarak üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı belgesi alabilmeleri için fıkranın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde kullanılmak şartıyla en fazla iki sınav hakkı verilmesine dair gerekli düzenlemeyi yapmaya yetkilidir.” "

  bu maddeye göre bakanlık kendisi yönetmelik ile ayrıntıları belirleyecek. anlatmak istediğim yasayı zaten çıkardılar, fizibilite yapıyorlarsa yönetmelik için yapılıyordur.
 2. isgcevmuh İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  yaw hehe kasım sonu 1 ayda sınava hazırlanırsınız :) yüzde 17 başarı
 3. ibrahim kol İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge

  Doğru şefim. Avukat yetiştiriliyor sanki. Sahaya çıkan isg ci yok olaylar çok farklı burada. Herkes mevzuattan, kanundan yasal gereklilikten, cezai yaptırımdan bahsediyor. Saha da halbuki babil gibi savaş alanı gibi... Mevzuat v.s. elbette vardır ama bu kültürde sonra gelir. ISG değil türkiyede yüzlerce benzer konu var beyin göçünün senelerce dışarı doğru gerçekleşmesinin sebebi olan.
 4. Yusuf C. İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  danıstay bu işe çomak soksa ne güzel olur.avantadan primim var ben a olcam oh ne güzel ne kebap iş
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 30 Eylül 2013 ---
  hemen rahatsız edici olur zaten rahatsız edıcıyse hesabımı kapatın o zaman
 5. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  31757
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar gelişme var mı konu hakkında ?
 6. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

  • Eğitim Grubu
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  16217
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Gündoğdu Mobilya (Sümela)
  bence bu durum biraz tuhaf degilmi. Mesela 3yil C sinifi Uzman olarak çalişan bir kişi B sinavina girme hakki kazanacak ama 18 ağustosta sinava girip kazanan bir kişi 2000 prim günü var o da B sinavina girme hakki kazanacak. Tecrübe tecrübe diye Uzman arayan işverenler osgbler yine 3yil C de calişip B olani tercih edecek haa diyeceksiniz acik var işveren mecbur kalacak ama böyle sinavla primle B'ye gecilecekse yine bolluk olacak..
 7. aycan aras İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  bolluk olsun ne güzel herkese iş çıkar. Arkadaşlar panik olmaya gerek yok yasa ertelenir .Daha çok c ve bler artar sonra tümden iptal olur bizde oyalanıp dururuz . Doğrusu ertelenmesi bence iyi olur hala işin ciddiyeti isg uzmanları ve işverenler tarafından anlaşılmadı herkes paraya odaklı işveren cebinden luzumsuz çıkış olarak görüyor. isg uzmanları da nasıl havadan para kazanırız veya ek gelir diye bakıyor bu iş devamlılık ister sadece bu işi yapmayı gerektirir.Sorumluluk ister aman dikkat..............
 8. aktasi İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  7247
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Alarko Taahhüt Grubu
  çıkacak yönetmeliğin kolay kolay kimsenin yürütmesinin durdurması mümkün değil. torba yasa ile kabul edilen 55 ve 56 maddeler için sadece anayasa mahkemesine dava açılabilir. onuda iki merci yapabiliyor. biri cumhurbaşkanı biride ana muhalefet partisi. cumhurbaşkanı zaten onayladı. ilkinde onaylamasa idi ve geri gönderseydi meclise, mecliste aynı şekilde tekrar göndereseydi cumhur başkanına bu sefer onaylamak zorunda kalacaktı ancak ardından anayasa mahkemesine başvururdu. bu yüzden kanunun değişmesi bu saatten sonra mümkün gözükmüyor. daha önce 6331 sayılı iş güvenliği kanuna aykırı tebliğ çıkarttılar danıstayda bunu durdurdu. belki belki cok zorlarlarsa anayasadaki açıklardan başvurabilirler o işte zor:)