1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

C'lerin a olması! bu ayın 7. sinde bakanlık sitesini takibedin.

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Resul Akdeniz tarafından 5 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Açıkcası bu kadar gecikmesi normal değil bence. Hep beraber bakıp göreceğiz neler olacağını.
  2. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu

yargıtay derken ? konunun yargıtayla bir ilgisi yok.
  3. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Kanun sgk ya ödenmiş prim gün sayısına göre diye çok açık belirtmiş. Yönetmelik de prim gün sayısına göre çıkarsa a lar hiçbişey yapamazlar.
    Kanun uzmanlık belgesine sahip olan diyerek yine çok açık belirtmiş. Uzmanlık yapmış olmak dememiş. Yani herşey kanunda çok açık yazıyor.

Ben A ların uzmanlık tecrübesinden bişey çıkarabileceklerini düşünmüyorum.
    Kanun uzman belgesine sahip olan ve sgk ya yatırılmış primi olan diye belirtmiş. Uygulama da bu şekilde olursa yani uzmanlık belgesine sahip olan ve sgk sı tutar ise kimse bişey yapamaz.
  4. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    A: -uzmanlık belgeleri var, 3000 prim günleri de var ama uzmanlık olarak değil, buna itiraz ediyorum sevgili hakim bey
    Bakanlık: - 55.madde bana uzmanlık yapmış olma şartını arama yetkisi vermedi. Yetkim yok hakim bey :) ben kanunu harfiyen yerine getirdim hakim bey. Suç mu işledim acaba hakşm bey :)

Hakim bakanlığa ne diyebilir bu durumda :)
  5. Enver Çığşar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    5343
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TOROS OSGB
    danıştay
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 9 Ekim 2013 ---
    arkadaşlar bu hakimbey muhabettleri hakim kararı verince değişeçek bilginize
  6. mt_nihat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Hukukta bir deyim vardır; " Avukatlar çözemezlerse uzatırlar." Bekleyip göreceğiz.
    Kasım değil ama Şubat sınavında bu hak tanınabilir.
  7. Süleyman Güneş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34575
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman

1500 gün olduğu söyleniyor..
  8. kiliccool İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    66103
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İSS TURKEY
    Kamu personelleri özel sektörde görevlendirilemezler sebep bu sevgili dostum....
  9. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bu arada kimse 3000 günü azımsamasın. Çünkü 4500 yada 7000 günde zaten emekli olunuyor. İş yaşamı bitiyor:) 3000 gün şartı 7000 olursa ancak o zaman susacaklar bu a lar :)
  10. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    en az 15.000 olmalı b için, a için 30.000
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 9 Ekim 2013 ---
    mezarda a olalım.
  11. gilgin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Aynı sizin dediğiniz durum şu anda yaşanıyor. Tabi inşaat mühendisi veya makine mühendisi ihtiyaçtan az değil. Teknik öğretmenlere mühendislik yolu açan tamamen saçma içerikli bir sınavdan geçenler bir yıllık ders alacaklar ve buyrun size fırından yeni çıkmış mühendis. Fark yok. Hesapsız, plansız teknik öğretmen okuttular ve istihdam edemediler, şimdi bir şekilde mühendise çeviriyorlar, çılgın gibi mühendislik fakültesi açıldı, yarın yolda yürüyen mühendis olacak. 30 yıl önce orta okul mezunu ne ise mühendis diploması da o olacak 5-10 sene içinde. Yazık olacak güzelim mesleklere, yazık. Mesleki hizmetler konusunda standartlar veya staj-sınav sistemleri de yok, yok, yok...
  12. Süleyman Güneş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34575
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman

28 şubat kurbanlarında biriyim.benim sınava girdiğim yıl en düşük mühendislik puanı 180 civarıydı benim aldığım puan 201 puan ve ataması yapılmayan elektrik öğretmenliğini yazmak zorunda bırakıldım.benim gunahım nedir.tıp eczacılık puanı tutturuken neden hakkım gaspedildi.Avrupa ülkelerinde teknik okullara çok önem verilmekte çünkü o ülkenin gelişmesi sanayiye bağlı.Teknik okulllarda bunun eğitimini lisede görmeye başladığından dolayı piyasaya kalifyeli eleman olarak sunuluyor.Ben elektiriğin alt yapaısını eğtimini lisans okumadan lisede görmeye başlıyorum ama elektirk mühendsiliği tercihini yapamıyorum bundan daha komik bir durum varmı Allah aşkına.Bunu anlayan zaten daha yorum yapmaz bu konu ilgili.Bizim dönemdeki yani 28 şubat dönemi mağdurları üst düzey ve zeki kişilerdir ve şu anki mühendisler bunu farkında olduğundan zaten kazanılmış olan bir hakkı tekrardan gaspetmek için ellerinden geleni yapmaktadırlar ve kayıt esnasında zorluk çıkarıyorlar.şu an mühendsilik puanları zaten yerlerde sürünüyor ilk sınavı geç 15 mat yap zaten tuttruyorsun.şimdi mühendsilik tamamlama sınavını açtılar zaten çok fark olmayan dersleri tekrardan okutacaklar.Kendine güvenen piyasada iş bulur .sanırım piyasada şu ana kadar kendine güvenmeyen ve iş yapamayan çok olduğundan şu anki mühendisler tutuşmuşlar.
  13. murat9 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar nedir bu a- b sevdası,ben makine mühendisiyim ve çalıştığım branşta 25 senelik tecrübem var benim görüşüm a sınıfı için kesinlikle kimya mühendisi olmak gerekir eğer o işi gerektiği gibi yapabilmeniz için,iş tecrübeniz olmadan bilmediğiniz konuları hazır check listlerlemi yapacaksınız?Sertifika değil bu işe tam olarak vakıf olmak önemli,şu anda tehlikeli sınıf İSG uzmanlarının 145 tanesi hapiste bir o kadarıda yargıda,belki simitçide olur ama sonra simit satanda bulamayız.Saygılar Murat Koçak
  14. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    resmi gazete ve isggm de yine bir şey yok
  15. a.kayar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu iş kasıma yetişmezzzz.
  16. tek yok anarşizim
    çıplak çıplak dolaşalım kimse kimseyi yönetmesin
  17. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    allah kolaylık versin.
  18. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Tamamen kayılıyorum
  19. Ahmet A. İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    57070
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Teknik Öğretmen
  20. Ahmet A. İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    57070
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Teknik Öğretmen
    Beyefendi nedir sizdeki bu teknik öğretmen kompleksi...mesleğinde teorik-pratik dört yıllık ağır müfredatla yetişiyor bu insanlar.Atanmamak onların suçu mu? Sahada çok mühendisin yetişmesine yıllarca katkı yapmış bir kişi olarak zatı-alinize bu kompleksten kurtulmanızı ve kendinizi yetiştirmenizi öneririm.