1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

C'lerin a olması! bu ayın 7. sinde bakanlık sitesini takibedin.

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Resul Akdeniz tarafından 5 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Q7bjk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    mesela 2008 sigorta baslangıcı olan biri ondan snra 4 yıl calısmayıp 2012 te calısmaya basladıysa aradaki primleri ödeyip primini tamamlayıp bu sınava basvurabilir mi
  2. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Askerlik yapmış olanlar askerliklerini de saydırıp eksik prim günlerini doldurabilirler.
  3. isgcevmuh İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    He oldu .... Gelin toptan ssk ödeyin de emekli olun allahım ya isimler kaydediyoruz anlayana
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 6 Ekim 2013 ---
    Askerlik emeklilikte yardımcı olacak Koray bey size bekleyin
  4. geçmiş döneme ait prim ödemesi yapılamıyor
  5. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Eskiden askerlik dönemini ödeyebiliyorduk kaldırıldı mı bu şimdi??
  6. Q7bjk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bence prim günü olayı tam skandal söylim.örnek vereyeim benim 2008 de 3 aylık iş tecrübem ve primim var diyelim sonra ticaretle ugrasıp primimi yatıtdım diyelim 2012 dede isg ye girdim şimdi prim günüm 3000 diyelim A sınavına girebilcekmiyim
  7. kadınlar içinde doğum borçlanması oluyor ama bunlar emeklilik hesabında geçerli oluyor
    ticaretle uğraştığınızda kendi vergi levhanız var ve bağkur u ödediyseniz prim günlerinizin sayılması gerekiyor
  8. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Kötü olmuş 8 ay kazanmış olacaktım.
  9. bende 2 yıl :))
  10. Q7bjk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    peki soruyu biraz değiştiriyorum diyelim 2008 sigorta baslangıcı olan ama sonra hiç calısmamıs 2012 te iş güvenliğine giren bir kişinin aradaki primi ödeyerek bu sınava giriş hakkı olabilir mi
  11. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
  12. Q7bjk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    gecmiş döneme ait prim ödemesi yapılamıyor biliyorum mesela 6 ay sigortasız calısmıs arkadasım vardı geriye dönük firma sigorta yapamadı 6 aylık zararını karsılayıp olayı kapattı.ama sonucta 2008 te baslayan sigortası var emeklilik için 0 4 senelik dönemi ödeyebilmeli bence
  13. 5 yılı geçmişse bu olayın üzerinden hiçbirşey yapamaz,geçmemişse dava açacak ve orada sigortasız çalıştırıldığını ispat edecek
  14. Q7bjk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    mesela 15 ay askerlik yapan biri primi ödeyerek 15 ayı prim süresine ekletebiliyor.bundada mutlaka bir açık vardır gibime geliyor
  15. emeklik süresi için oluyor bu dediğiniz
  16. Q7bjk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    prim günü için neden olmasın ki bakanlık c sınıflarını A yapmak için resmen simit satıp sigortası bagkuru olanı bu işe almaya calısıyo o da olur görürsünz bak Burası Türkiye Ezel hanım hersey olur...Benim şahsi fikrim mesleki tecrübeye baglı prim günü olması ama devlet bunu yapmaz o yüzdende benim dediğimde olur görürsünüz
  17. Q7bjk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1000 prim günü sektörel tecrübesi olan insan bu sınava giremeyip 1500 gün primi var diye herhangi bir işte calısmıs c sertifikası olan biri bu sınava girip b 3000 gün primi olan A ya girerse tam skandal olur ve böyle durumda bu iş mahkemeden döner dönmelide !
    Artık ziraat mühendislerinin lise mezunlarının 1 gecede ögretmen yapıldıkları dönemler gibi bu iştete böyle skandallar olursa bu işte acıkcası biter olan yine Bizim insanımıza olur simitci A sınıfı uzmanlar korur işcilerimizi :D
  18. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    Bakanlık personeli 10 yıllık mühendislere direkt A sınavı hakkı veriliyor
    ayrıca yönetmelik önce Resmi Gazetede yayınlanır siteye konulmadan önce