1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

C'lerin a olması! bu ayın 7. sinde bakanlık sitesini takibedin.

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Resul Akdeniz tarafından 5 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Takip devam etsin mi ki ?
  2. Kürşad Yüksel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    9434
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  3. Ömer Çetinkaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    NUROL
    En azından bir adım gelmiş :) . Bahsetmiş olduğunuz gibi bu genel sınav duyurusu. Umarım gün içinde asıl beklediğimiz duyuru da gelir.
  4. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    duyuru beklemeyin arkadaşlar. yönetmelik bekleyin. malumunuz oda resmi gazetede yayınlanıyor. resmi gazetedeki yönetmeliği görmeden bakanlık duyuru yapmaz emin olun.
  5. Ömer Çetinkaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    NUROL
    Aslında haklısın Mustafa Bey,

"9- Adayların sınav başvuru işlemlerini sağlıklı yapabilmesi için öncelikle 07.10.2013 tarihinde www.meb.gov.tr ve www.isggm.gov.tr adreslerinde yayınlanacak uygulama duyuru metnini incelemesi gerekmektedir. " Demiş.
    ..............................................................................................................................................................................................................................................

Bizim beklediğimiz konuyla alakalı bu gün bir gelişme olacağı ile alakalı birşey söylememiş. Sadece takip edin demiş...

"8- Öte yandan; “İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik” de değişiklik yapılmasına dair Yönetmelik taslağı Başbakanlığa gönderilmiş olup, söz konusu taslakta;

a- Bakanlığımızca yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından eğitim almış ancak bugüne kadar girdiği her iki sınav hakkını da kullanarak başarısız olan iş güvenliği uzmanı adaylarına da yeniden,

b- 2 Ağustos 2013 tarihli ve 28726 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren “Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” un 55.maddesi doğrultusunda iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlara, Sosyal Güvenlik Kurumu’ na ödenmiş olan prim gün sayısına göre üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı,

sınav hakkı verilmesi ile ilgili düzenleme bulunmaktadır.

Bu husustaki gelişmelerin Genel Müdürlüğümüz web sayfası www.isggm.gov.tr adresinden takip edilmesi uygun olacaktır."
  6. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tamam da sınav müfredatı paylaşılacaktı,o ne oldu?
  7. mt_nihat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu gün birşey açıklanır diye beklemiştim. Açıklama yok anlaşılan.
  8. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Arkadaşlar, resmi gazete bilgilerin en doğru ve başlangıç noktasıdır. Onun haricinde mevzuatla ilgili vb. açıklama yapılacaksa resmi gazetenin yayımından sonra yapılır. Eğer resmi gazetede yayınlanan bir şey yoksa başka yerleri araştırarak zaman kaybetmemenizi, resmi gazetede yayınlanır yayınlanmazda bakanlığı sıkı takip etmenizi tavsiye ederim.
  9. TSEKER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Aylardır insanları belirsizlikler içinde bekletiyorlar.Çok yazık!
  10. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Mevzuat kapsamı her daim mer'i mevzuattır arkadaşlar, bilginiz olsun. En azından sınava bir hafta kalana kadar çıkan her yönetmeliği mutlaka okuyup öğrenin bence.
  11. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Murat Bey bu duyumları nerden alıyorsunuz , kaynağı nedir bilemiyorum ama prim gününde esas alacakları tek kriter tehlike sınıfı olacak..Yoksa nasıl olacak C den A ya atlamak? Ben 12 yıl çok tehlikeli sınıfta yer alan bir şirkette çalıştım 4320 prim günüm var.Şu anda C belge sahibiyim.Beni neye göre C den A ya ( sınavla ) geçirecek? İptal edilen mevzuatta tehlike sınıfına uygun işyerinde şu kadar prim günü olan 7 yıl süreyle o tehlike sınıfına ( A ) refakat eder diyordu ya...İşin mantığı bu...
  12. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    arkadaşlar sınav başvuruları 28 Ekim-08 Kasım 2013 tarihleri arasında alınacak, daha vakit var arkadaşlar.
  13. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu

sizin mantıkla düzenleme yapılır ise 23 kasım sınavına 100 kişi girersiniz, 20'niz sınavı geçer. işverenlerde 6331'i 30 yıl sonraya erteletirler :)
  14. Anlaşılan bakanlığın umrunda değil. Tomalar gelmeden olaysız dağılalım.
  15. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Ben anlamıyorum ki , konuyu açan arkadaş 7 ekim bekleyin diyor açıklanacak , anlamadığım şey kesin bilgi olmadan neden umut tacirliği yapılıyor,zaten inanılması güç birşey bu kadar erken açıklanması , bayramdan önce hiç çıkacağını sanmıyorum bu durumun,bayramdan sonra artık önümüze bakacağız gibi , inşallah bundan sonra konu başlığı açıp buraya yazan arkadaşlar daha dikkatli bir paylaşımda bulunurlar.
  16. Taner Yılmaz Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Afyon
    Sertifika Numarası:
    57660
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    bir mühendis simitçi de olsa teknik adamdır. Lütfen mesleğimize hakaret etmeyelim:cool:
  17. ibrahimg anlamsız bulmuşsunuz bu cevabımı anlayamadığınızdan mı ?anlamadığınızdan mı ?yoksa anlamsız bulduğunuzdan mı çok merak ettim?
  18. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gündoğdu Mobilya (Sümela)
    herşeyin hayırlısı bu ülkede heran neyin ne olacağı belli olmuyo..
    ''Eğitim Şart''
  19. ibrahimg İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Dokunmatik ekran azizliği.
    Gayet anlamlı, ağzınıza sağlık... :)
  20. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bu mantık benim mantık değil, Bakanlığın mantığına tercüman oluyorum ben ;)