1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

C'lerin a olması! bu ayın 7. sinde bakanlık sitesini takibedin.

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Resul Akdeniz tarafından 5 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Ya birisi benim soruma cevap versin.
  2. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Öyle olduğunu düşünmüyorum. Kendi adıma konuşayım 4.000 üzerinde prim güne sahibim, eğer değişiklik olmazsa! A sınavına girmek istiyorum. Ama sınavda başarılı olurda belgemi alırsam inşaatta çalışmam, madende çalışmam, kendimi yetersiz gördüğüm hiç biryerde çalışmam. Böyle bir imkan varkende neden belgemi almayım? tehlikeli ve çok tehlikeli olup görev alabileceğimi düşündüğüm çok yer var , 1 sene sonra zaten B sınavına girmeyi hak ediyorum. Simitçi ve taksici meslektaşlarımızdan rica edelim sınava girmesinler sorun kalmasın :)
  3. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Nurdan hanım siz öyle yapmazsınızda, ama yapanlar çıkabilir ki çıkar. Yeterki para görsün.
  4. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    değişiklik olacağını düşünmüyorum, burda da tartışıldığı gibi olay simitçi, taksici mühendis konusuna dayanıyor, benim öngörüm piyasanın nabzı yoklanıyor, çünkü olay basit bir düzenleme değil, bir tarafta itirazlar bir tarafta B ve A sınıfı uzman açığı... Fuarda çsgb standında çok açık dile getirildi. sektörel düzenleme olmayacak, nace koduna bakılmayacak ama prim gün sayısında bir değişiklik olabilir... İsterseniz simitçilik yapmış olun farketmez vurgusu yapıldı ama prim gününden bahsederken böyle görüşülüyor ama kesin diyemem denildi.
  5. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    işverenler paralarını kaptırmayacak kadar zeki merak etmeyin.
  6. kadirsecret İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben mayısta c olmuştum, piyasadaki uzman maaşları şu anki maaşımdan düşük olduğu için işbaşı yapmamıştım. Bu nedenle yerimde saymaktansa yüksek lisans yapıp b sınıfı uzman olayım dedim. Şimdi yüksek lisansa başvurdum ve parasınıda yatırdım, muhtemelen kasım da dersler başlayacak. Benim prim gün sayımda 1500 ün üstünde. Can alıcı soru: benim yaptığım yüksek lisansın boşa gitme olasılığı nedir sizce???
  7. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    yükseği bitirince bir üst sınıfa giremiyormusunuz sizde A sınıfına girersiniz yüksek lisans bitince
  8. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu

askeriyede harp okulunu yeni bitirmiş 21 yaşındaki teğmen, 25 yıllık astsubay'ın üstü olarak göreve başlıyor ve üstü konumunda. keza aynı şekilde aynı yaşlarda kaymakam adayı, hakim adayı olarak göreve başlayanlar kamuda uzun süredir görev yapan kişilerle bir anda aynı veya üstü konumda göreve başlayabiliyor. yani burada da bu genç arkadaşlar açısından sorumluluklar ve riskler var, ama sonuçta bu gençler donanımlarıyla küçük sorumluluklar alarak ileriye yönelik kendilerini yetiştirecekler. sizin mantıkla kaymakamın işe başlarken tecrübesi olmadığına göre hizmetli olarak yerleri süpürerek işe başlaması gerekiyor. malumunuz bu mümkün değil.
  9. kadirsecret İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    :)) yok hocam ya, yüksek lisans yapınca B için doktora yapınca A için sınav hakkın oluyor, ama bakanlık senin düşündüğünü düşünebilirse (ki sanmam) çok hoş olur benim için
  10. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    ozaman sizin yüksek gümbürtüye gitti :)
  11. kadirsecret İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    insan ömründe kaçdefa yüksek lisans yapar ki, o da karavana olursa vay başıma gelenler...
  12. ibrahimg İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Yuksek lisans karavana, simitçilik dahi olsa prim gün sayısı şukela..
    Elveda feza, elveda ay..
  13. Aytek Bilgin Açıkel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    88201
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    arkadaşlar şimdi bu prim gün sayısı için mesleki diplomayı aldıktan sonraki prim gün sayısı mı geçerli ben diplomayı temmuz 2009 da aldım ama bağkur prim ödemem çok eskiye dayanıyor prim gün sayısı hesaplanırken hangi tarih baz alınacak bu konuda yardımcı olurmusunuz?
  14. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Mühendislik eğitimi almış kişinin simitçilik yapması o kişinin hatası değil teknoloji üretmeyen , iş sahası açılmayan ülkenin ayıbıdır arkadaşlar.
  15. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Diplomayı aldığınız tarihten sonraki prim günleri diye biliyorum.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 8 Ekim 2013 ---
    Benim yazımın neresinden yola çıkarak benim mantığımı çözdüğünüzü düşündünüz?
  16. Aytek Bilgin Açıkel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    88201
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ben de sizin gibi anladım da işime gelmedi hani bir umut dedim:) :)
  17. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    tam da burasından: "Ama sınavda başarılı olurda belgemi alırsam inşaatta çalışmam, madende çalışmam, kendimi yetersiz gördüğüm hiç biryerde çalışmam." ayrıca iş güvenliği konusunda eğitim veriyor musunuz merak ettim?
  18. gilgin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu işi kim yapabilir, kim yapamaz gibi tartışmalar çok gereksiz arkadaşlar. Daha önce isg konusunda çalışmamış ancak mühendis veya benzer formatlarda eğitim almış kişilerin aldıkları isg eğitimi ve üstesinden gelmeyi becerdikleri sınav neticesinde hangi sınıf olursa olsun başarılı olacaklarını düşünüyorum. Yeterki "ben bu işyerini hangi mantıkla adam edeceğim" üzerine kafa yorsun. Bilinen en önemli gerçek mevcut A belgeli olanların ciddi bir çoğunluğu da mevzuattaki süreçlerden geçerek belge sahibi olmadılar. Kamuda çalıştıkları için bazılarına haklar bahşedildi. Tabi hakkıyla belge sahibi olanları ayırıyorum. Bu durumda gerçekçi olalım, mühendis veya benzeri format mezunu olup hangi işi yapıyor olursa olsun (simitçi örneğinin abesle iştigal olduğu görüşündeyim) İSG'ye gönül verirse bu işi hakkıyla yapar. Mesele oturup ne güzel iş sahibi oldum demeyerek mevzuat, yerinde değerlendirme, pratik çözümler üretebilme yeteneklerini geliştirmektir.
  19. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL

Size kocaman bir bravo! Benim bu cümlemden ''sizin mantıkla kaymakamın işe başlarken tecrübesi olmadığına göre hizmetli olarak yerleri süpürerek işe başlaması gerekiyor.'' kanaatine varmanız gözlerimi yaşarttı. Ben demiyorum size bu sınavla A belgesi alan mühendis arkadaşım ne inşaata girsin ne madene, kendini yeterli görüyorsa girsin tabi. Bu hakkı kazandığına göre bu sınavda başarılı olduğuna göre zaten bilgisi vardır. Az tehlikeli ve tehlikeli sektörlerde çalıştım, çalışıyorum, buralarda bile işverene her istediğinizi yaptıramıyorsunuz. Benim tercihlerim beni bağlar.
  20. şimdi C' ler Kasımdaki B sınıfı sınavına girebilecek mi?