1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Cnc tezgahlarda gözetleme camlarının devamlı kirlenmesi

Konusu 'İş Ekipmanlarında Emniyet' forumundadır ve Ersin Bozkurt tarafından 31 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  cnc tezgahlarda gözetleme camlarının soğutma sıvısı nedeni ile devamlı kirlenmesi nedeni ile çalışan operatörler operasyon noktalarını tam göremiyorlar ve emniyet switchini iptal ederek ara ara operasyon noktasını görmek için makinanın çalışması esnasında kapağı açıyorlar-kapatıyorlar ve bu da çok tehlikeli bir durum.neler yapılabilir ?
 2. Erhan Güneş Mevzuat Grubu Lideri

  • Mevzuat Grubu
  Sertifika Numarası:
  21761
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Çağan OSGB
  Ersin Bey Manyetik cam temizleyicilerden kullanabilirsiniz...
 3. gültekin uluçınar İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  cnc makine yağını (mavi renkli) çok koyarsanız ekranı kirletir.
  cnc makineleri çalışırken kapağı açmaya gerek yok. işlemin bittiği ekrandan anlaşılıyor zaten. koruyucu kapağı acmak çok tehlikeli.