1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Cumhurbaşkanı gül 'torba kanun'u onayladı

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 1 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 'Torba Kanun' olarak adlandırılan 6495 sayılı 'Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunu' yayımlanmak üzere Başbakanlığı gönderdi.
    cumhur.jpg
    Cumhurbaşkanlığından verilen bilgiye göre; "Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Anayasanın 89'uncu maddesinin birinci fıkrası ile 104'üncü maddesinin ikinci fıkrasının (a) bendi uyarınca yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderilmiştir." denildi.
    TBMM Genel Kurulu'nda 12 Temmuz'da kabul edilen, 100 binin üzerinde sözleşmeli personeli devlet memuru kadrosuna alan ve aralarında kamuya açık şirketlerin yönetim kurulu uyuşmazlıklarında SPK'nın izleyeceği yolu belirleyen düzenleme gibi pek çok alanda değişiklikler içeren 6495 sayılı Kanun, 17 Temmuz günü Çankaya Köşkü'ne gönderilmişti.
    (CİHAN)

Ekli Dosyalar:

• haber.jpg
      haber.jpg
      Dosya Boyutu:
      49 KB
      Görüntüleme:
      20.597
  2. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    şimdi soru şu bir üst sertifika sınavına girme şartları ne olacak. kaç gün prim şartı konacak?
  3. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    bende merakla bekliyorum :eek:
  4. Leyla Kalyon İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    19581
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Şimdi resmi gazeteyi bekleriz
  5. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    soru şöyle de sorulabilir acaba bu sınav hakkı aralık ayındaki sınavaa yetişirmi
  6. Çağlar Orhan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    3413
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    yetişir inşallah
  7. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    bunlar onu da erteler
  8. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    neyse ağzımızı hayıra açalım:) yetişir diyelim yetişsin.bence yetiştiricekler aralık ayında c lerin a ya bakması da iptal olduğunu düşünürsek nerden bulacaklar o kadar b ve a sınıfını?
  9. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gündoğdu Mobilya (Sümela)
    bu sınavıda ankarada yaparlar herkes yollara düşer sonra iptal ederler.. Allah yardımcımız olsun.
  10. Alperen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    şu kanunun ayrıntıları netleşse de biz de önümüzü görsek B olcaz diye yüksek lisans yapan biri olarak merakla bekliyorum bize kaçacak mı diye ;)
  11. İlker Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47546
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Emek OSGB
    Aralık sınavına yetişmesi lazım yoksa 50 nin altında olup 1.1.2014 de kanun kapsamına girecek işyerleri işgüvenliği uzmanı bulamaz yine. sonra sil baştan kanunu yine ertele bizde burada tartışmaya devam :sinir:
  12. sevgay İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    64972
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Aralıkta sınav mı var? Ben kasımda diye biliyorum sınavı???
  13. İlker Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47546
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Emek OSGB
    2013 deki son sınav aylar karışmış olabilir :)
  14. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Yasaya göre bakanlığın düzenleme yapması lazım, kimlerin katıalbileceği ile ilgil itebliğ yayınlaamsı gerekecek. Ardından B sınıfları için ayrı sınav açılacak (açarlarsa tabii). İşi yokuşa sürdürüp sınavı geciktirip "uzman saıyıs az" bbahanesiyle kanunu bir daha erteletme planı varmış diye duyumlar aldım. İnşallah gerçek değildir.

15. kesinlikle katılıyorum . Bi yerde okudum rakam yanlış değilse 600.000 işletme Ocak 2014'te bu yasa kapsamına giriyor . Piyasada ki A ve B sayısı bunların %10 'nu karşılamaz .
  16. Leyla Kalyon İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    19581
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Seçimler Kasım da Ocak ta erteleme olmaz :))
  17. sevgay İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    64972
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bir ertelemeye daha cesaret edeceklerine inanmıyorum. Çünkü bu artık deli/aptal cesareti olur..Sınav olarak bi hocam yazısında iki sınavdan birincisinin kasımda diğerinin aralıkta olmasını önermişti. Hocamın şimdiye kadar söyledikleri hep çıktı umarım bu söylediği de doğru çıkar :)
  18. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Bu seçim yatırımı değil :) İşveren yatırımı :) Maksat Türkiye ekonomisi ağır bir yükten kurtulsun:)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 2 Ağustos 2013 ---
    Cesraet edemeyeceklerine emin misiniz? İnşalalh dediğiniz gibi olur :) Ama bunlarda deli cesareti var. Sürekli hukuğu katleden yönetmelikler hazırlamalarından belli:)
  19. sevgay İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    64972
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
  20. Leyla Kalyon İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    19581
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    B olabilmek için yine eğitim almak zorunlu olurmu acaba?