1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Cumhuriyetimizin 91. yaşı kutlu olsun...

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 28 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Alışmadık kıçta don durmaz!

Kaynak : http://www.sonkale.org/alismadik-kicta-don-durmaz-h219781.html

Başbakanımız sağ gözü iltihaplandığı için 19 Mayıs törenlerine katılamadı. Cumhurbaşkanımız soğuk algınlığı nedeniyle 23 Nisan’da Anıtkabir’deki törenlere katılamadı. Başbakanımız bel rahatsızlığı nedeniyle 23 Nisan’da Anıtkabir’deki törenlere katılamadı. Cumhurbaşkanımız kulak rahatsızlığı nedeniyle 30 Ağustos törenlerine katılamadı. Başbakanımız uzun yıllar sonra ilk kez sağlıklıydı, ancak, 9 Kasım’da Endonezya’dan Türkiye’ye dönmek yerine, 1 günlüğüne uzattı, Brunei’ye geçti, Brunei Sultanı’nı ziyaret etti, böylece, 1938’den bu yana 75 senedir ilk defa 10 Kasım törenleri başbakansız yapıldı, 11’inde Türkiye’ye döndü. Milli Eğitim Bakanlığımız domuz gribini dezenfekte etmek için Türkiye’deki tüm okulları dört günlüğüne tatil etti, hay Allah, tesadüf işte, tam o güne denk geldiği için 29 Ekim törenleri yapılamadı. Cumhurbaşkanımız hayret verici şekilde turp gibiydi, ancak, bir haftalığına ABD’de bulunduğu için 19 Mayıs törenlerine katılamadı. Başbakanımızın 19 Mayıs’ta maşallahı vardı, bıraksan 90 dakika maç yapacak durumdaydı ama, bir haftalığına ABD’de bulunduğu için 19 Mayıs törenlerine katılamadı. Aman hastalanmasınlar, maazallah üşütürler diye, çocuklarımıza 19 Mayıs törenleri yasaklandı. Başbakanımız kas spazmı nedeniyle 23 Nisan törenlerine katılamadı. Cumhurbaşkanımız grip oldu, bugünkü 29 Ekim törenlerine katılıp katılmayacağı meçhul. * 28 Ekim 1923 gecesi, saat 24’e yaklaşıyordu, Mustafa Kemal milli mücadelede omuz omuza vuruştuğu arkadaşlarını Çankaya Köşkü’nde topladı, o her zamanki kararlı ses tonuyla, “beyler” dedi, “yarın diye sözleşmiştik ama, galiba grip oldum, üç-beş gün dinleneyim, Cumhuriyet’i sonra ilan ederiz!” * Zaten kulak’tan mustarip olan İsmet İnönü, ha yaşa paşa diye fırladı sandalyesinden, üzerinize afiyet ben de üşütmüşüm, kupa çektirip, iki-üç gün battaniyeye sarılayım bari... Celal Bayar, ayıptır söylemesi, bağırsaklarını bozduğunu, Rauf Orbay sinüzit yüzünden başının zonkladığını, Kazım Karabekir alerjisinin azdığını, hapşırmaktan gözünü açamadığını söyledi. Fahrettin Altay beygir binmekten basurlarının kanadığını, Şükrü Saracoğlu top oynarken bileğini burktuğunu, Fevzi Çakmak dizinde kıl döndüğünü anlattı. O sırada salona giren Hüsrev Gerede fazla aspirini olan var mı diye sorarken, kâğıt mendil olmadığı için mecburen meclis içtüzüğüne hınkıran Refet Bele, tıkalı burnuyla genizden konuşarak, iki dakka dağılmayın birer adaçayı kaynatayım tavsiyesinde bulundu. * Neticede, son noktayı Mustafa Kemal koydu, canımızdan kıymetli mi birader, ölümlü dünya, aralık’ta ilan ederiz cumhuriyeti, bilemedin şubat yani... Valla öyle dedi İsmet, tutturmuşlar bi 29 Ekim diye, günler torbaya mı girdi, bi ara ilan ederiz, baktık edemiyoruz, olduğu kadar gari. * Refik Saydam ise, ne de olsa hekim tabii, hadiseye bilimsel yaklaştı... Kardeşim, alışmadık kıçta don durmaz, bu ahaliye güvenip cumhuriyet filan ilan etmeye kalktığınıza göre, sizde olsa olsa “idrak” yolları enfeksiyonu vardır, altışar ay rapor yazayım, anca kendinize gelirsiniz dedi. Hürriyet

Kaynak : http://www.sonkale.org/alismadik-kicta-don-durmaz-h219781.html
  2. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Koray bey merhabalar...

Tabiki de eşimin katılaması gereken lakin çeşitli sebeplerden dolayı katılamadığı toplantıya benim tek katılmak hoş olmaz. Ama bahsi geçen yer ve makam farklı. Ya katılacak ya da görevi bırakacak ya da boşanacak. Eşim yoksa Devlet erkanında ben yokum manıtğı yanlış, bahanelerin arkasına saklanarak katılmamakta yanlış.
  3. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Evet. İnşallah bundan sonra katılırlarda sorun olmaz. Sıkıntı şimdiye kadar bahanelerle katılmaması. Bunuda çözdüler. İyide oldu. İnşallah tek sorun eş durumudur. Ardında başka şeyler yoktur.
  4. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Cumhuriyeti Atatürk ve Silah arkadaşları Türk Milleti nin desteğiyle kurduya...
  5. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bu konular uzar gider, Böyle kutlu bir günde bunları konuşmaya gerek yok... Dostça kalın...
  6. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    kutlama mesajları dışında tüm alakasız mesajların silinmesini talep ediyorum @ Erkan Dündar
  7. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Bazı mesajların nasıl bir zihniyetle yazıldığını anlamakta zorlandım ve üzüldüm. 90 yıl önce cumhuriyet kurulmasaydı ne yapardınız acaba. Atatürk'ün Türk Milletiyle kurduğu cumhuriyete dil uzatacaksın sonra da bu memleketin utanmadan ekmeğini yiyeceksin. bu nasıl bir nankörlüktür, nasıl bir şuursuzluktur çok ağır konuşacağım kendimi zor tutuyorum.
  8. Ahmet A. İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    57070
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Teknik Öğretmen
    Sevgili Tuğba Coşkun ve sevgili bim;
    Bu tartışmadan çekilmenizi öneriyorum, zira yaşananlara rağmen bazılarına bir şey anlatmak çok zor. Onları kendi dünyalarıyla başbaşa bırakmak sanki daha anlamlı gibi geliyor bana. ATATÜRK'ü ve CUMHURİYETİ içine sindiremeyenlere ne desen boş.
  9. Ahmet A. İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    57070
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Teknik Öğretmen
    Koray Pehlivanoğlu'nun sitedeki görevine son verilmiş yönetimce... hayırlı (!)olsun.
  10. Sercan Öztürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32659
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Cumhuriyetimizin 90. yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşamakta olduğumuz bu günde, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kuran Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları başta olmak üzere; ülkemizin gelişmesinde ve milletimizin çağdaşlaşmasında emeği geçen insanlarımıza şükranlarımı arz eder, aziz vatan toprağı uğruna canlarını feda etmekten çekinmeyen tüm şehitlerimizi rahmetle anarım.
  11. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman