1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Döf açmak ve kapatmak;aksiyon planları

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Ahmet-TURAN tarafından 9 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

 1. Ahmet-TURAN İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  146502
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar günlük check listlerde belirttiğim uygunsuzlukların, ertesi gün yerine getirilmediğini gördüğüm de tekrar aynı durumu işverene bildirmelimiyim, İşverenin bu uygunsuzluktan haberdar olduğunu varsayarakmı hareket etmeliyim?Sonuçta uygunsuzluk giderildiğinde düzeltici önleyici faaliyet raporumda sunmuş olacağım o ana kadar işveren bu durumdan haberdar olduğunu varsayarak mı hareket etmeliyim.Yada böyle durumlarda tecrübeli uzmanlar nasıl bir yol izliyor deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
 2. gulkubra İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  47318
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Ertesi gün çok kısa bir süre oluyor. Kendi yöntemim: Her gün aynı işyerinde olamadığım tabi; 1hafta sonrasında geldiğimde yapılmadığını gördüğüm de işverenin yakınında çalışan İSG kurulunda yada bilgisi dahilinde olan kişilerle bir konuşurum, işveren mailimi okumamış olabilir. Hiç kimsenin haberi yok ise bir hatırlatma maili gönderirim. Sonrasında hala tamamlanmadıysa İSG Kurul gündem maddesi olarak yazarım, tabii çok acil bir konu değilse.
 3. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  İş güvenliği uzmanı görev yetki ve sorumlulukları hakkında yönetmeliği madde 9 ç bendinde çalışma ortamı gözetimi başlığının altında sorunun cevabı yazar. İZLEMEK VE KONTROL etmek. Ahmet bey, bu yönetmeliği vaktiniz varken ezberleyin, zor bir duruma düştükten sonra ezberlemeyi tecrübe etmenizi istemem.