1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Döviz bürolari için risk analizi örneği olan var mi?

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Mehmet Demirel tarafından 25 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Mehmet Demirel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ARKADAŞLAR DÖVİZ BÜROLARI İÇİN RİSK ANALİZİ OLUŞTURURKEN OFİS LER İÇİN RİSK ANALİZİNİ Mİ KULLANACAĞIZ, YOKSA AYRI BİR RİSK DEĞERLENDİRME METODU VAR MI? YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
  2. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Hırsız girmesi, yangın, aydınlatma, havalandırma, termal konfor, ekranlı çalışmalar, kaygan zemin vs vs

sonra ne bileyim dalgalı kur, serbest piyasa ekonomisi :D
  3. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    hırsız ve gasp olaylarına karşı polis alarm düğmesi herkezin görünebileceği bir yerde olması haricinde çalışanların bulunduğu zeminde ( yerde) de olmalı ve ayak ile basılabilmeli
    bunu niye söyledim iki ay önce kuyumcuya yaptığım risk analizinde bunu böyle yazmıştım.geçen hafta Bursa da işlek bir cadde de bir kuyumcu soygunu esnasında çalışanın polis alarmına basmaya çalıştığını gören hızsızlar çalışanı tabanca ile vurup yaraladılar haberini okudum.bilinci paranoyam haklı çıktı sanırım
    haber ;"FSM Bulvarı'ndaki bir kuyumcu 25 Haziran Salı günü silahlı 3 kişi tarafından soyulmuş, bu sırada alarma basan kuyumcu çalışanı Taner Görgün silahla yaralanmıştı. Zanlılar, çaldıkları para ve ziynet eşyası ile kaçmıştı."
    http://www.hurriyet.com.tr/gundem/23608307.asp
  4. Filiz Birlikay İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    84323
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    çalışmıyor
    Merhaba Arkadaşlar,
    Döviz bürolarıyla ilgili risk değerlendirmesi örneği varsa paylaşmanızı rica ederim.
  5. 30m2 lik yer için çok derin bilgiye sahip olmasa gerek..
  6. cemal karadeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    43593
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yani küçücük bir yerin risk analizi için yardım istemek çok tuhaf geliyor bana. Birde yardım isterken bir örnek sunulur eksik var mı diye sorulur. Herkes aklına gelen bir şeyi söyler makul ve mantıklı olanlar alınır. Şimdi arkadaşa sıfırdan risk analizi yapıp vereceğiz; o da bir kaç yerini değiştirip işlemi sonlandıracak. Buna da emek denilecek. Burası bilgi paylaşım yeri de bu kadar da değil arkadaşlar. Lütfen biraz çalışın ve bir şeyler ortaya koyun...
  7. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Genel konular haricinde ekstra ekleyebileceğin birkaç madde ekliyorum

Para sayma makinelerinde biriken tozun neden olabileceği solunum rahatsızlıkları
    Çözüm para sayma makinelerinin belirli aralıklarla temizliğinin sağlanması

Döviz bürolarının dış kısmının genelde komple cam olması olası sabotaj, patlama vb... durumlarda camın patlaması ve çalışanlara saplanması sonucu ölümler
    Çözüm basınca dayanıklı camlar vb....

Hırsızların bürodaki elemanların arkasından geçip paraları araklamaları
    Çözüm geçiş alanlarının sınırlandırılması (çekmeceli dolap vb... kullanılması)

Çıkış kapılarının içe doğru açılması
    Kullanıcı yükü 50 kişinin üzerinde olduğu durumlarda kapıların kaçış yönüne doğru açılması

Sürekli oturarak çalışan personelde oluşabilecek kas iskelet sistemi hastalıkları
    Çözüm kısa süreli egzersizler, su sebillerinin çalışanlardan uzağa konulması ve çalışanın yürümeye teşvik edilmesi

vb... birçok durum yazılabilir.
  8. Filiz Birlikay İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    84323
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    çalışmıyor
    Anıl bey merhaba, ilginiz için çok teşekkür ederim,benzer tespitler zaten...ama camları düşünememiştim. Sadece ilk işim olduğu için, taslak görmek işimi kolaylaştırır diye düşünmüştüm.Fakat verdiğiniz bilgiler kafi. Çok teşekkürler,
  9. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Döviz bürosu açıpta, kırılmaz ve basınca dayanıklı cam kullanmayan hiç yoktur bilginize :)