1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Dövmehanede çalışan işçiler için sıcak iş eldiven seçimi nasıl olamalıdır?

Konusu 'Kişisel Koruyucular ve Ekipman Seçimi' forumundadır ve Adem Aras BAŞARAN tarafından 12 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Adem Aras BAŞARAN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Dövsan Dövme Çelik Metal San. Tic. Ltd. Şti
    Merhaba
    Öncelikle sitenin bütün alanlarında ki yöneticilere ve kuruculara teşekkür ederim paylaşımlarınız yorumlarınız çok faydalı birçok yeni başlayan veya yardım isteyen için.
    Ben çok tehlikeli sınıfta bir metal dövme firmasında çalışıyorum. Bir OSGB den destek alıyoruz. İş güvenliği uzmanı değilim; işveren atamasıyla OSGB ile firma arasında bir pozisyonda tam zamanlı olarak çalışıyorum ek görev gibi, A sınıfı iş güvenliği uzmanımızın planlarının kontrolünü takibini yapıyorum süreci o belirliyor ben yürütüyorum. Bu kadar bilgiyi burda neden verdim bunuda şu an bilmiyorum açıkçası :)
    Konumuza gelince dövmehanede çalışan işçiler için sıcak iş eldivenleri alıyordum fakat ömürleri hiç uzun değil vede yağa özellikle boryağına karşı hiç dayanıklı değiller ve yağı emiyorlar ağırlaşıyorlar ne kadar aradıysamda yağ emmeyen ve haraket kabiliyetini engellemeyen bir koruyucı sıcak iş eldiveni bulamadım. Önerileriniz ve tecrübelerinizle bana yardımcı olur musunuz ? Şimdiden teşekkür ederim.
    Saygılar.
  2. murat_sahin29 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    64326
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Adem bey maden analiz laboratuvalarında kullanılan ve 1100-1200 dereceden daha yüksek sıcaklıklara kadar dayanabilen eldivenler var.Heatproof eldiven diye geçiyor.Sanırım işinizi görür...
  3. Adem Aras BAŞARAN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Teşekkür ederim Murat bey
  4. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Merhaba, benzer durum bende var. Polisajda çalışalar http://www.ofix.com/Urunler/00/Takviyeli-Deri-Montaj-Eldiveni/L03866?ref=gglrss&gclid=CjkKEQjww6SdBRDls9vxsf7EoM0BEiQART_xPn6Odb-sPFeLTi1Uw97kC3nV5Ni7hJQhVkFbfHGh36Tw_wcB şu tip eldiven kullanıyorlar sıcaklığı geçirmediğinden dolayı. Ama elleri yara oluyor kullanışlı bir eldiven değil çoğu elinin içine eldiven yada bez koyuyor buna alternatif olacak hem sıcaklığa hemde kavraması kolay olabilecek bir eldiven önerebilir misiniz?
  5. Adem Aras BAŞARAN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Mehmet Bey ben Murat Bey'in önerisinden sonra araştırıp linkteki eldivenle sorunumu çözdüm sizin içinde çözüm olabilir.

http://www.uysisguvenligi.com.tr/juba-560-isidan-ve-kimyasallardan-koruma-eldiveni
  6. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    gönderdiğiniz eldiven sıcaklık ve kavrayış olarak iyi olabilecek gibi duruyor ama üzerindeki değerler 2 1 2 1 bunlar çok düşük kesilmeye dayanıklı olması gerekiyor. Ama yinede denettirecem

Ekli Dosyalar:

7. HARUN AKSAKAL İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Adem Bey Merhaba,

Öncelikle bor yağı ve ısı ile ilgili tam birebir ürün yoktur. Isı eldivenleri kevlar iplikten olduğu için mecburen sıvı almaktadır. Hem ısı, hem sıvı almaması için özel bir eldiven yoktur. Kimyasal eldivenlerde de yeterli mekanik direç yoktur. Bor yağını almaması için tam kapalı çift kat nitrilli ürünleri kullanabilirsiniz. Aşağıda 2 örnek verdim. Sıcaklık koruması yoktur. Bor yağı için tüm yerlerde kullanılmaktadır.
    Detaylı bilgi için 0312 395 52 52 arayabilir bilgi alabilirsiniz.

http://www.honeywellsafety.com/SKU/Glove/Glove/4294980921.aspx?site=/uk
    http://www.northsafety.com/TriggerW...temGuid=689399b1-3638-4dea-a699-47c14ea65550#
  8. İrem GÜL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    17603
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ADEM BEY

DÖVME BOR YAĞI VE TÜREVLERİ İLE ÇALIŞMAKTAYIZ. BENDE AYNI ARAYIŞ İÇERİSİNDEYİM.BİR FİRMADAN DENEME ELDİVEN GELİNCE SİZİNLE PAYLAŞAYIM.