1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Düşmeye karşı yapılan bu sistem uygun mu?

Konusu 'Tehlike ve Riskleri Belirle' forumundadır ve Engin Yazgan tarafından 21 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Engin Yazgan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Resimlerde gördüğünüz yapı 14 katlı olacak bir yapı. İlk önce yapının tüm etrafına file sistemi yapılacaktı. Hatta bir adet örnek olarak kuruldu. Ama daha sonra nedeni bilmediğim bir şekilde vazgeçildi. Daha sonra başka bir firmaya ( güvenlik sistemleri ile alakası yok bu firmanın, ne iş olursa kafalarına göre yapan bir firma ) bu sistem kuruldu. Kullanılan malzemelerin çoğu kullanılmış malzeme. Ben başından beri uygun görmedim ama yaptılar. Bu sistem hakkında yorumlarınızı almak istiyorum.
    IMG_8322.JPG
    IMG_8324.JPG IMG_8323.JPG IMG_8323.JPG
  2. Yusuf C. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    iskelenin ayakları sabit mi yoksa gelişi güzel mi bırakılmıs onu merak ettim suanda
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ben bundan bişe anlamadım..adam düşerse bunların üzerine gene ölür..kalıp mı iskeleme mi düşme tutucumu..neymiş bu yapılan.
  4. Engin Yazgan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İskelenin ayakları takozla alttan ve üstten sıkıştırılarak yapılmış. en büyük sorunda orada bana göre.
  5. Yusuf C. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sakın sakın altına takoz bırakma hemen bi tutanak cıkar götür işveren imzalat değistirlmesini iste
  6. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Erkan Dündar bu arkadaşımızın konuyu buradan bildirmesi mahkeme karşısında delil olur mu :) şimdi bunu merak ettim. Aklıma da güzel bir fikir geldi bi ara konuşuruz... :)
  7. Yusuf C. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    e postaların hıcbırı kanıt degildir
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 21 Haziran 2013 ---
    ayrıyeten tahta kullanılması ayrı bır sacma
    bide virajlarda tahtalar arasında cok büyük boşluklar varmıs gibi görünüyo burdan bakınca
  8. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    traji komik bir durum çalışan zemine değil tahtalara düşsün denmiş sanırım (adam tahtanın üzerine düştü ve birşey(!) olmadı diyelim yuvarlanıp aşağı yine düşebilir.iskele olarak ta uygun değil
  9. Yusuf C. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    en büyük sorun takoz falan değil en büyük sorun bu sistemin kurulması engin bey
    nerden bakarsan bak heryeri büyük sorun
  10. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    elektronik belgelerin delil olup olmaması konusunda bilgisi olan var mı?
  11. Engin Yazgan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben başından beri tamamen karşıydım bu sisteme. Bu konuda uzman bir firmaya testi yapılmış bir sistem yapılmasını istedim. Bu sistem daha yapılırken de uygun değil dedim. Ama dinletemedim. Bu sistemin uygun olmadığı ve bu sistemle ilgili gerekli düzenleme yapılmadan çalışılması da uygun değildir diye talimat verdim yetkili kişiye de imzalattım. Daha başka neler yapabilirim bu durumun düzelmesi için. Biliyorsunuz ki İSGnin külfet olarak görülen yerlerde bu tip durumlarda hep maliyet yüzünden istediğinizi yaptıramıyorsunuz. Bundan sonra izlemem gereken yolla ilgili yorumlarınızı alabilir miyim?
    Hem malzeme düşmesine karşı, hemde çalışan düşmesine karşı yapılan sistem. Her kat yapıldığında bir yukarıya alınacak. Bugün yarın bir kat yukarı alacaklarını söylediler. Ama yinede 2 3 metre de olsa düşecek. Arada boşluklar var.
    Evet düşünce o Ersin Bey. Traji komik olduğu konusunda hemfikirim.
  12. Engin Yazgan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Talha bey hemen şikayet yoluna gitmeyelim ;) Bende bunu düşündüm ama çözüm olmaz. Benim işten çıkmam sorun değil asıl sorun birinin başına kaza gelmemesi.
  13. Ali Ünal İSGforum Üyesi

mevzuatte hayati risk denılen olay sozkonusudur. Allah korusun her an olay yasayabılırısınız. Zaman kaybetmeden onaylı deftere vurgulu önem dereceis yüksek tavsıylerde buklunun Bu durum iş durdurma ve şikayet nedenidir.