1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Dünyada saniyede kaç yeni virüs bulaşıyor?

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Ergül Çatalbaş tarafından 17 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  47072
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  İzmir Büyükşehir Belediyesi
  1994′de her gün bir yeni virüs bilgisayarlara bulaşıyordu. 2012′de ise bu rakam ürkütücü boyutlara geldi. Kasperksy’nin raporu virüs tehlikesini gözler önüne seriyor.

  Bilgisayar sistemlerinin en büyük belası şüphesiz ki virüsler. Kaspersky’nin yayınladığı raporda, 1994′den günümüze virüslerin ne kadar arttığı gözler önüne seriliyor. 1994 yılında günde bir virüs bulaşması yaşanırken, bu sayı 2006 yılında dakikada bir virüs bulaşmasına ulaştı. 2006′dan sonra ise bu rakam katlanarak arttı. İnternetin yaygınlaşmasıyla beraber virüsler sayısında belirgin bir artış olduğu gibi, bulaşma yolları açısından da avantajlar ortaya çıktı.

  Günümüzde Tablo Bir Hayli Ürkütücü
  Rapora göre 2011 yılına geldiğimizde dünyada her saniye 1 yeni virüs bilgisayar sistemlerine bulaşıyor. Bu rakam aşağı yukarı günde 70.000 virüs ediyor. Peki 2012′de? Maalesef tablo bir hayli ürkütücü. 2012′de günde bulaşan virüs sayısı 200.000′i bulmuş durumda. Yani 2011′dekinin neredeyse 3 katı sayıda virüs, dünyanın herhangi bir yerinde bilgisayarlara bulaşıyor!..