1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Düzeltici önleyici faaliyete ne zaman puanlama yapılır?

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Deniz Dinçer tarafından 17 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

 1. Deniz Dinçer İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Risk değerlendirmesi yaptığım yerlerde düzeltici önleyici faaliyetin ne olması gerektiğini belirtiyorum.Sorumlu kişiyi,hangi tarihe kadar düzeltmenin yapılacağınıda belirtiyorum.Öğrenmek istediğim döf sonrası puanlama yapılırken,puanlamayı önceden mi belirticeğiz yoksa döf tarihi geldikten sonra o iş yerine gidip tekrar bir puanlama yapıp raporu revize mi ediceğiz.Bilgi veren arkadaşlar olursa sevinirim. Teşekkürler

  Deniz Dinçer
  Gıda Mühendisi
  C sınıfı İş Güvenliği Uzmanı
 2. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  41670
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  :::::::::
  Bildiğim kadarı ile DÖF'te planladığımız işe de puanlama yapıyoruz. Önceden durumu tespit edip ne kadar iyileşme olacağını görebiliyoruz bu sayede. Belirlenen zaman aralığı içerisinde iş zaten yapılınca bizim verdiğimiz puanlamaya gelmiş oluyor.
  En azından benim yaptığım çalışmalar bu yönde.
 3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Planan faaliyetler ve alınması gerekli tedbirler kısmında aksiyonu yazıyorsun ve bu aksiyona göre DÖF sonrası puanlamanıda yapıyorsun.burada özel DÖF raporu açmanda gaye resimli yada resimsiz daha detaylı bir çalışma ortaya koymandır.Yapmış olduğun risk analizi yöntemindeki puanlamaya göre kırmızı ve sarı risklerin aslında acil yapılması ve DÖFlerin oluşturulmasını icab ediyor.
 4. Deniz Dinçer İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Sait bey, Erkan bey; Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim. O zaman risk analizini yaptığımızda,DÖF leri belirttikten sonra hemen puanlamasınıda yapıcağız.Zaten iş veren DÖF leri uyguladığında istenen puanlamaya gelmiş olucak.Bizde tekrar raporu yazmak zorunda kalmıyacağız

  Deniz Dinçer
  Gıda Mühendisi
  C sınıfı İş Güvenliği Uzmanı