1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Düzenli aylık işlere gelen taşeronlar

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Mehmet Mete tarafından 7 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

 1. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Fİimamıza düzenli olarak ayda 1-2 sefer atık almaya gelen, dışarıdan makinelerimize bakım için gelen elemanlar var. Bu çalışanlara oryantasyon eğitimi verilmeli midir? Bunun dışında şu evraklar harici ne gereklidir?

  1- Alt işveren çalışanlarının sigorta giriş bildirgeleri

  2- Tehlikeli işte çalışabileceğine dair sağlık raporu ve tetanos kartları

  a. Yapılan çalışmada yüksekte çalışma varsa, yüksekte çalışabilir raporu

  b. Gece çalışması varsa gece çalışabilir raporu

  3- Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Konularında Eğitim Aldıklarına Dair Belgeleri

  4- Çalışma Talimatları (İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliği Md. 10, İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği Md. 10)

  5- Çalışan İş makinesi kullanılacaksa operatör belgesi (Karayolları Trafik Kanunu Madde 80)

  6- Kişisel koruyucuların verildiğine ve işyerinde kullanacaklarına dair zimmet belgeleri ( Kişisel Koruyucu Donanımların İşyerlerinde Kullanılması Hakkında Yönetmelik)

  7- Çalışanın mesleki eğitim belgesi (Kaynakçı belgesi, elektrikçi belgesi vs.)
 2. Evren Dağ İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Kesinlikle gerekmektedir. Olası bir kazada sizden bu evrakları kontrol edip etmediğinizi soracaklardır.
 3. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  oryantasyon eğitimi gerekli midir? Bunlar haricinde bişey istenmeli midir?
 4. Evren Dağ İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Oryantasyon eğitimi kesinlik gerekli çünkü senin sahanda ki kuralların neler olduğunu gelen kişilere bildirmen gerekmektedir. Örneğin acil toplanma yerleri acil durum telefonları kaza sonrası yapılacaklar... gibi
  Diğer yandan gelen personelin kim olduğunu hangi firmada çalıştığını bilip buna göre OSGB anlaşması yapıp yapmaması gerektiğini bilmen lazım Örneğin vinç rayların bakımları gibi riskli ve tehlikeli-çok tehlikeli sınıfda yer alan firmaların 2014 itibariyle OSGB anlaşması yapmalıdır.
  İşe göre evrak istenmelidir yani; Mobil vinç sahanda kullanacak kişinin operatörlük belgesi ve vinç periyodik kontrolleri yoksa saha içerisne alman demen sorumluluğu senin üzerine getirmenle aynı biçimde olacaktır.
  Yani sonuç olarak taşeron firma çalışanı aslında senin çalışanındır.