1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Dış cephe cam temizliği için cephe sepetinde rüzgar hızı kaç olmalidir?

Konusu 'Yüksekte Çalışmalar ve Emniyet' forumundadır ve Medine Aslantepe tarafından 21 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. Medine Aslantepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba;
    Dış cephe cam temizliği yapılan bir iş için cephe sepetinde rüzgar hızı kaç olduğunda çalışma yapılamamaktadır? Bir de hangi yönetmelikte yazar bu durum? yardımcı olursanız çok sevinirim.
  2. Kaan Gülçiçek İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    hocam sorun üzerine merak edip mümkün olduğunca araştırdım.
    sadece soru bankalarında cevap olarak 45 km/h verilmiş.
    onun haricinde mevzuatta rastlayamadım.
    varsa da ben bulamadım fakat eski işyerinde dış cephe cam temizliği işi yapılıyodu ve orada da zamanında 45 km/h olarak öğrenilmiş ve uygulanıyordu. doğrusu nedir nerede yazar tam olarak yerini bulamadım.
  3. MuratÇakır İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tüzükte yazıyor
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Hafif bomlu makinalarda(man-lift),Mobil vinçlerde,Kule vinçler,asma iskeleler dahil min:30 km/h-max:50km/h arasında yapılan iş ve ekipmana göre değişmektedir ve genel itibari ile durdurulması gerekmektedir.Biz mobil vinç(Hİ-UP) çalışmalarında yurt dışında 50 km/h işi durduruyorduk.

çalışılan bölgede anemometre ile ölçüm yapılması gerekmektedir. anemometrelerin kalibrasyonlarının yapılıp yapılmadığını dikkate almayı unutmayın.
  5. B.Özşimşek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    102681
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    SEÇİM OSGB DETAM ŞİRKETLER GRUBU
    Yapı işlerinde yüksekte çalışma eğitimine baktım 45 km/saat geçen rüzgar hızında dış cephe asansörü kullanılmamalıdır yazıyor