1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Daimi nezaretçilik ve c sınıfı uzmanlık ile ilgili

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Emre ataner tarafından 4 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. Emre ataner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhabalar arkadaşlar yeri burasımı bilmiyorum ama paylaşımı burdan yaptım. Ben mermer ocağında daimi nezaretçiliğe başladım fakat gereken izinler alınması için şuan 10 gün içinde şantiye yeri ve üretime yavaştan başlıcaklar. Suan c sınıfı kursa gidiyorum ve 10 gün sonra bitince şantiyede başlıcam fakat firma yeni ve benimde tecrübem yok. Daimi nezaretçilik ile araştırma yaptığımda neler yapmam gerektiği ile bilgiler net olarak bulamıyorum.Daimi nezaretçi ile odanın eğitimide olmadı.Şuan yönetmelik ve kanunda'da boşluklar var.Sorumluluk isg uzmanından daha fazla olduğunu biliyorum.Şuan için teknik nezaretçi defterine doldurucaz fakat nasıl doldurulur neler yazılır nasıl yazılı fikrim yok.

Örnek olacak kaynak varmı bildiğiniz ben bişeyler bulamadım öncelikle bu konuda çalışanlar yardımcı olabilir mi?

Ayriyetten çok teklikeli sınıfta olduğu için ben belgemi çalıştıramıcam.Az teklikeli işletme bulup belgemi çalıştırmam gerekirmiş.Bu mümkünmüdür.? Nasıl olucak peki yardımcı olabilcek var mı? Şimdiden yanıtlar için teşekkürler.
  2. hakan aktaş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    53700
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    çaba osgb
    öncelikle hayırlı olsun arkadaşım.
    defterde yazılması gereken 20 madde zaten defterin içinde mevcut(defteri odadan aldıysan tabi). orda dikkat edeceğin kısım makinalar nerde çalışıyorsa ordan koordinat alarak deftere yaz ilk maddesi bu zaten. 20. ve son maddede diğer hususlar yazar. bu kısmada iş güvenliği ile ilgili olası risklerle ilgili uyarılar yazarsan iyi olur. yada ocaktaki kademelerin genişliği yüksekliği gibi konularda sıkıntı varsa bunlarıda yaz.(kabaca basamak genişliği yüksekliğin yarısından fazla olmalı)
    belgeyi çalıştırmak derken biyerde iş güvenliği sözleşmesi (isgkatip üzerinden) olması gerekiyor ki buda maden daimi(tam zamanlı ) çalışırken mümkün değil diye biliyorum. eğer çalıştığın maden firmasının büro personeli az tehlikeli dosyası varsa veya güvenlikçi bekçi şöför operatör falan farklı dosyalarda yaparlar genelde, onlara atamanı yaptırabilirsin. ama başka firmada sıkıntılı olabilir.
    kazasız çalışmalar dilerim.
  3. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    belgeni çalıştırmak yerine belgeyle çalışmak, daha iyi olsa gerek