1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Danışmanlık şirketi ile osgb arasındaki fark...

Konusu 'OSGB' forumundadır ve Baran Aydemir tarafından 9 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. Baran Aydemir İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  14829
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  arkadaşlar birisi bana danışmanlık şirketiyle osgb arasındaki farkları tüm yönleriyle açıklayabilir mi acaba ?
 2. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Hatay
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  6331 sayılı kanunda işyerleri iş sağlığı ve güvenliği hizmetini(iş güvenliği uzmanlığı, işyeri hekimliği ve diğer sağlık personeli ) ya kendi bünyesinde çalışanlar la yada bu hizmeti OSGB lerden hizmet satın alma yolu ile yerine getirebilirler denilmekte yani iş güvenli uzmanı ya firmanın Sgk lı elemanı olacak yada bu hizmeti Osgb den satın alacak. Danışmalık hizmeti veren firmaların hizmeti bu kanunla istenen zorunluluğu yerine getirmemektedir.
 3. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

  • Site Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  118179
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
  Danışmanlık firmasına akıl danışırsın bakanlıkça yetkisizdir. OSGB firmasına ise hem akıl danışırsın hem de İSG hizmetlerini vermeye bakanlıkça yetkilidir.
 4. Onur Ala İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  80881
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Danışmanlık firması işin adı. Adam İSG uzmanı. Fatura kesebilmek için kendi çalışma saatlerinden firmalara İSG hizmeti vermek istiyor, bunun için kendi firmasından fatura kesiyor. O firmaya alması gerektiği aylık hizmet kadar kendine sigorta yaptırıyor. İSG katipten onaylıyor.Sonuç olarak o firmaya hem fatura veriyor hem de İSG uzmanlığını yapıyor. Hekimlik vs demiyorum sadece İSG uzmanlığını yapıyor.

  Bir nevi bireysel çalışma ama yasal bir şirket adıyla.

  Bu yasak mı?
 5. münevver ösün İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  2930
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  sarteks
  arkadaşalar danışmanlık firmanızda yapmak isteğiniz işe göre seçimi siz yapıyorsunuz oysa osgb bir tane en az c sınıfı isg uzmanı ve bir tane sadece osgb çalışacak dr vede bir tane sağlık personeli hemşire olmak zorunda ayrıca bakanlıkça belirlenen standartlara uygun bir çalışma ofisi kiralamanız ve gerekli şartları sağladıktan sonra bir de yönetici ayarlamanız gerekmektedir.onaydan geçtikten sonra çalışmaya başlayabilirsiniz