1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Danısmanlık sırketıyle mı kendın mı rısk analız degerlendırmesı yapmalı

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Cavit Yıldırım tarafından 4 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. erdoganyılmaz İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Bireysel olarak yaptığınız risk analizinizin geçerli olabilmesi analiz yaptığınız yerin sizi 1 gün dahi olsa orada sigortalı göstermesi lazım.
 2. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Böyle bir vahiy mi geldi
 3. Arkadaşlar yönetmelik açıkça yazmış risk değerlendirmesi ekibinde bulunan herkes imzalayacak. Ayrıca dışarıdan birileride risk değerlendirmesi ekibine katılabilir. OSGB'de çalışması yada işyerinde bir günlük sigortası olması şartı yok. Lütfen yönetmeliğin tamamını okuyun.

  Dokümantasyon


  MADDE 11 – (1) Risk değerlendirmesi asgarî aşağıdaki hususları kapsayacak şekilde dokümante edilir.

  a) İşyerinin unvanı, adresi ve işverenin adı.

  b) Gerçekleştiren kişilerin isim ve unvanları ile bunlardan iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi olanların Bakanlıkça verilmiş belge bilgileri.

  c) Gerçekleştirildiği tarih ve geçerlilik tarihi.

  ç) Risk değerlendirmesi işyerindeki farklı bölümler için ayrı ayrı yapılmışsa her birinin adı.

  d) Belirlenen tehlike kaynakları ile tehlikeler.

  e) Tespit edilen riskler.

  f) Risk analizinde kullanılan yöntem veya yöntemler.

  g) Tespit edilen risklerin önem ve öncelik sırasını da içeren analiz sonuçları.

  ğ) Düzeltici ve önleyici kontrol tedbirleri, gerçekleştirilme tarihleri ve sonrasında tespit edilen risk seviyesi.

  (2) Risk değerlendirmesi dokümanının sayfaları numaralandırılarak; gerçekleştiren kişiler tarafından her sayfası paraflanıp, son sayfası imzalanır ve işyerinde saklanır.

  İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ RİSK DEĞERLENDİRMESİ YÖNETMELİĞİ İÇİN TIKLAYINIZ.
 4. Risk değerlendirmesi ekibi

  MADDE 6 - (2) derki; İşveren, ihtiyaç duyulduğunda bu ekibe destek olmak üzere işyeri dışındaki kişi ve kuruluşlardan hizmet alabilir.

  yani madde 6-(2) 'ye göre biz ihtiyaç duyulursa dışarıdan bir şahıstan yada kuruluştan destek alabiliriz. Sigortalı çalışanımız olamsına gerek yoktur. Fatura kesme vb durumlar ise işin muhasebe kısmını ilgilendirir. Ayrıca çalıma bakanlığı müfettişlerini pekte ilgilendirdiğini düşünmüyorum. Kişi den destek alırsanız serbest meslek makbuzu, kuruluştan hizmet alırsanız fatura size yeterli olur diye düşünüyorum.

  Yönetmeliği okuyunuz.