1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Delme patlatma öncesi ve sonrası güvenlik önlemleri

Konusu 'Kimyasallar ile Çalışmada Emniyet' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 16 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  • Eğitim Grubu
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Bir arkadaşımızın sorusu

  ARKADAŞLAR BİR FABRİKA İÇERİSİNDE YAPILAN KAZI ÇALIŞMALARI SONUCU KAYA KÜTLELERİNİN FAZLA OLMASI SEBEBİYLE PATLATMA YAPILACAKTIR.BUNUNLA İLGİLİ NELER YAPMAMIZ LAZIM EVRAKSAL ANLAMDA.YAPILAN İŞ FABRİKA SAHASI İÇİNE EKLENTİ YAPILACAKTIR.BEN İNŞAAT ŞİRKETİNİN İŞ GÜVENLİĞİNE BAKIYORUM.FABRİKANIN İŞ GÜVENLİĞİNE BAKAN İSG UZMANI BENDEN BU KONUDA DÖKÜMAN İSTEMEKTEDİR.BİLGİSİ OLAN VARSA YAZARSA SEVİNİRİM.
 2. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

  • Site Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  118179
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
  Bu işi yapacak olanın yetkisi imza ile kayıt altına alınmalı ve görevli personel harici etrafta kimse olmamalı. Bildiğim kadarıyla ateşyleyici yetki belgesi olması gerekiyor. Maden sahasında görev yapanlar daha ayrıntılı cevap yazacaklardır.
 3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Patlatma ve patlayıcı taşıma izin belgesi olan bir firma tarafından Patlatma uzmanı mühendis arkadaşlar nezaretinde ateşleyici belgesi olan ehil kişilerce yapılması gerekli.Burda istenen belgeler delik paterni,şsrj hesabı ve patlatma tekniğidir.Yapılması gerekende kontrollü patlatmadır.Bu patlatma yapılırken iş güvenliği delik paternine,delik şarj şekline ve seçilecek patlatma tekniği ile doğru orantılıdır.Gürültü,titreşim ve taş savurma en aza indirgeyecek kontrollü patlatmanın yapılması esastır.
 4. serpil havaoğlu Çeviri Grubu

  • Çeviri Grubu
  Sertifika Numarası:
  84390
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Sem OSGB
  Merhabalar büyük bir eğlence merkezi şantiyemde patlatma işlemi uygulayacağız. Sırasıyla işlemler hakkında bilgi verebilir misiniz?
 5. aktasi İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  7247
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Alarko Taahhüt Grubu