1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Demir çelik atölyesi risk analizi

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Ruşen Bekalp tarafından 11 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Ruşen Bekalp İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    merhabalar.. elinde demir çelik atölyesi risk analizi olan var mı?? yada sadece kullanılan makina isimleri ??reimdeki makinaların isimlerini bilen var mı ? çok teşekkürler.

Ekli Dosyalar:

2. Sedat Bilaloğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    sider demir çelik pazarlama a.ş.
    ben demir çelik fabrikasındayım ve son fotodaki şerit testere ama digerlerini koskoca fabrikada bile görmedim:)
  3. hasret isg İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    10965
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ruşen Hanım, giyotin makinası, ajan plazma kesim makinası, Sedat beyinde söylediği gibi bir de şerit testere var mevcut resimlerde.
  4. Ruşen Bekalp İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    teşekkür ederim çok çok hem de :)
  5. hasret isg İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    10965
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    P5090090.JPG kodlu resimdeki makina plazma kesim makinasıdır,

P5090134.JPG kodlu resimdeki makina şerit testeredir.

P5090092.JPG kodlu resimdeki makina oksijenle kesim makinası yan tarafında tüplerde var çünkü,

P5090061.JPG kodlu resimdeki makina giyotin makinasıdır aynı zamanda giyotin makas da derler.

kusura bakmayın bendeki internette sıkıntı var galiba mailim size ulaşmadı şimdi ulaşacaktır inşallah. Ruşen Hanım, makinalarla alakalı özel risk analizi yaptırmanız gereken durumlar söz konusu olabilir. Nerden başlamanız gerektiği konusunda naçizane fikrimi söylemek isterim. Bakımcı personellerden, makinalarla alakalı makina kullanım ve bakım talimatlarını isteyiniz. Yok ise de makinaları aldıkları firmalardan o dokümanların alınması gerektiğini işverene bildirmelisiniz.
  6. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  7. Ali Olgun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    119511
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Netelsan Elektrik Elektronik AŞ.