1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Demir döküm sektöründe iş sağlığı ve güvenliği

Konusu 'Sektörel Tehlikeler ve Emniyet' forumundadır ve Dnzcst tarafından 13 Şubat 2015 başlatılmıştır.

 1. Dnzcst İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Merhabalar,
  Hepimizin hedefi iş kazasız, kimsenin canının yanmadığı sağlıklı bir çalışma ortamı yaratmak ve yaşamımızı devam ettirmek. Bu doğrultuda biz de, Demir döküm sektöründe faaliyet gösteren bir işletmemizde alınabilecek güvenlik önlemleri ile ilgili bir çalışmaya başladık. İlgili mevzuat ve örnek uygulama araştırmalarını yaptık, bu doğrultuda personelimize kişisel koruyucu donanımlar temin ettik ancak bazılarının kullanımında iş türüne göre uygunsuzluk yaşıyoruz. Denemelere de devam ediyoruz. Sizden ricam bu sektörde ve iş kollarında ( ergitme, taşlama, maçahane, kalıplama) uygunluğu ispatlanmış ve kullanmakta olduğunuz kişisel koruyucular hakkında bilgi vermenizdir. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
 2. murat mert çakıroğlu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  63792
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  metalurji döküm izabe
  ergitme ve taşlamada kesinlikle cam lensli gözlük,

  dökümhane geneli bütün personel standart toz maskesi,

  maçahanede apek kartuşlu filtreli gaz maskesi

  bütün işletme geneli baret ve kulak tıkacı
 3. Dnzcst İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Çok Teşekkür ederim @murat mert çakıroğlu .
  Taşlamada goggle gözlük ve ergitmede ve yüz siperliği kullanıyoruz. Maçahanede ve kumlamada da kullanacağımız gözlük önemli çizilmez olması gerekiyor. Cam lensli gözlük için bir öneriniz var mı marka/model olarak. UV/IR korumalı olması gerekiyor değil mi ergitme ve kalıplama için?