1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Denetimden sonra

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Tugba Doğan tarafından 15 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

 1. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  69070
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  arkadaşlar merhaba
  iş müfettişleri denetimi sonucu ceza yedik ve bu cezayı ödedik.Gönderdikleri tebligatta uygunsuzluğun giderildikten sonra il müdürlüğüne bildirilmesi gerekli yazıyor.Bu durumu nasıl bildiriyoruz bununla ilgili prosedür nedir bilen varsa yardım edebilir mi?
 2. CENK ÇIRAKMAN İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  46797
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Selamlar, resmi bir dilekçe ile tebligat numarası, uygunsuzluğun tarifi gibi ön yazıları ekleyerek yapılan düzeltme çalışmalarını yazılı ve görsel olarak hazırlayıp ilgili müdürlüğe evrak kayıttan geçirdikten sonra takip numarası alarak teslim edebilirsiniz.

  Fakat ne tür bir uygunsuzluktan dolayı ceza yazdılar öğrenebilirmiyim ?
 3. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  69070
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  yeterli temiz hava olmaması onu da nasıl anladılar mualllak
 4. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Önce bir dilekçe yazın. Daha sonra eklerine de fotolu bir checklist hazırlayın. Bu düzeltmeleri yaptık falan yazarsınız. işkur il müdürlüğünde evrak kayıt bölümüne bırakın arkadışın dediği gibi numara alın aksi taktirde evrağı kesinlikle iş teftiş kuruluna göndermiyorlar. Dilekçeye iş teftiş kurulana bildirmenizi bilgilerinize arz ederim diye yazabilirsiniz. Sonradan iş teftiş müfettiş gönderirir mi onu bilmem. Ama enteresan bir durum var normal işyeri kapatıldığında bu işlem gerçekleşiyor Size gelen müfettişlerin şirazesi biraz kaymış galiba. Bu söyledikleriniz hangi mevzuatta yazıyor derseniz uydurdum ama işe yarar
 5. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  69070
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  müfettişler önce geldi,eksiklikleri söyledi söylenenleri yaptık,sonra tamam herşey yapılmış dediler. işkur dan tebligat geldi para cezası kesmişler.şimdi biz temiz hava için bir kaç tane büyük fan taktırdık ki söyledikleri yerde sürekli camlar açık kapılar açık temiz hava yeterli olmaması diye bir şey yok.ayrıca plastik sektöründeyiz ve lokal havalandırmamız var ve mutlaka plastik kokusu oluyor bunu önleyemezsin.verilen uygunsuzluk çok saçma bana göre ama neyse dediklerinizi yapacağım teşekkürler