1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Denetimlerde döf raporları,raporlar ve tespit öneri defteri hususları hakkında

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Aydın AKÇAY tarafından 3 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

 1. Aydın AKÇAY İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Hocam bir sorum olacak bu form hangi durumlarda kullanılır yasal zorunlulugu varmıdır birde onaylı deftere yazılan her durum bu tespit formuylada pekiştirilip ayrı şekilde tutulmasımı gerekir?
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  yasal zorunluluk mu bilemicem..ama güzel bişe..defterde 15 gün süre veremessin ama raporda herşeyi belirtirsin..resim,yazı,yasal atıf..DÖF ler güzeldir..
 3. Aydın AKÇAY İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Ozaman anladığım kadarıyla hocam uygunsuzluklar onaylı deftere yazılıp.Onaylı defterde resimlerle atıflarda bulunamadığı için resimlerle olayın anlatılması Tespit:......(RESİM+YAZI)........................ Öneri :..........(DÜZENLEME+ÖNLEM FAALİYETLERİ)......................... Dayanak:...(MEVZUAT)............................... Şeklinde belirtilip onaylı deftere destek sağlaması.Aklıma takılan nokta şu Erkan Hocam,onaylı defter 3 nüsha bundada 3 nüshamı ve kimler imzalıyor kimlerde nüshaları kalıyor.Birde diyelim ki bu güzel uygulamayı tuttuk müfettişler bu belgeyi baza alıyormu yoksa bu sizin çalışmalarınızda kendinize yardımcı olması tespitlerinizi işverene koalyca ve anlaşılır bir şekilde göstermenizi sağlar diyip bu belgeyi denetimde muhattap almıyormu?