1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Denetimli serbestlik - soru-

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Abdulkadir ÇELİK tarafından 19 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

  1. Abdulkadir ÇELİK İSGforum Üyesi

    Sertifika Numarası:
    19188
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Kolay gelsin. İsg ile alakalı bi durum değil ancak merak ettiğimden soruyorum .
    Bizim denetimli serbestlikten yararlanmıs personelimiz bulunmaktaydı. Bundan 10 gün önce işten çıktı. Bizim bunun için bi yol izlememiz lazım mı? Mesela : Adliyeye yazı gönderme gibi?..
    Tesekkür ederim şimdiden.
  2. T.Ulus İSGforum Üyesi

    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
  3. Abdulkadir ÇELİK İSGforum Üyesi

    Sertifika Numarası:
    19188
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
  4. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

    Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Biz şirketlerimizde çalışan veya işten çıkanları aşağıdaki kanuna istinaden 3 gün içerisinde emniyete bildiriyoruz.

    KİMLİK BİLDİRME KANUNU



    Kanun Numarası : 1774

    Kabul Tarihi : 26/6/1973

    Yayımlandığı R.Gazete : Tarih : 11/7/1973 Sayı : 14591

    Yayımlandığı Düstur : Tertip : 5 Cilt : 12 Sayfa : 2547



    Madde 6 –
    Şehir, kasaba ve köy sınırları içindeki;

    a) (Mülga: 25/4/2006 – 5490/71 md.)

    b) Bu Kanunun ikinci maddesinde sayılanlar dışında kalan her çeşit ticaret ve sanat amacı güden iş yerlerinde çalışanlar ve buralarda her türlü barındırmalar için iş yerlerinin sorumlu işleticisi;

    c) Öğrenci yurtları ve benzeri yerlerde çalışanlar ile bu yerlerde kalmakta olan öğrenciler için o yerin sorumlu işleticisi;

    (Ek ibare: 25/4/2006 – 5490/72 md.) tarafından örneğine uygun kimlik belgesi doldurularak üç gün içinde genel kolluk örgütüne verilmesi zorunludur.

    d) (Mülga: 25/4/2006 – 5490/71 md.)

    Konutun değiştirilmesi veya (b) ve (c) bentlerinde sayılan konut, iş yeri ve yurtlarda çalışmakta veya barınmakta olanların ayrılmaları halinde de, yukarıdaki şekil ve süre içinde bildirim belgesi gereklidir. (1)

    (Değişik: 29/8/1996 - 4178/8 md.) Kimlik bildirimleri, mahalli kolluk örgütüne verilmeden evvel mahalle veya köy muhtarına onaylatılır.