1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Deneyimsiz olarak b sınıfı uzman maaşları hk.(osgb içindir)

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Melih Şendoğan tarafından 22 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar,

Yarın bir Osgb ile görüşmeye gideceğim,21 aralık sınavına katıldım sınavım iyi geçti ve Belgeyi alacağımı düşünüyorum yaptığım kontroller çerçevesinde .

Öncelikle ne önerirsiniz,ne sorabilirim,öğrenebilirim,maaş,koşullar v.s .

Teşekkürler.
  2. turgay duruel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    en 5000 tl başla
  3. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Deneyimsiz B sınıfı uzman :) Devletin komiklikleri...

Tabi neticede verilmiş bir hak var ortada. Yani yapacak birşey yok :)

Deneyimsizliğiniz yüzüden piyasayı düşürmeyin... 5 bin den aşağı çalışmayın derim.

Derim de demesine ne kadar faydalı olur orasını bilemem... İş veren zaten deneyimin yok ne hakla bu parayı istiyorsun gider deneyimlisine veririm bu parayı derse siz de işsiz kalmamak adına el mahkum daha azına tamah edersiniz piyasada haliyle düşmüş olur.

Aslında öğrenilmiş çaresizlik mahiyetinde bu cevabı da yazmamak gerekirdi amma...

Söylesen tesiri yok... sussan gönül razı değil benimkisi...
  4. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Talha bey şu anda piyasada sınavsız A sınıfı olanlar ya iş müfettişi ya da 1 sınavla bu belgeyi alanlar, hatırlatmak istedim. Dediğiniz gibi B sınıfı uzman en kötü ihtimalle 1500 gün prime sahip yani 4 yıl üzeri deneyime sahiptir, tecrübesiz derken iş güvenliği uzmanı olarak tecrübesiz denilmek istendi sanırım.
  5. Songül Korkmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    17265
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ben geçen hafta bir osgb ile görüştüm deneyimsiz csınıfı 1800tl deneyimsiz b sınıfı 2300tl dediler henüz geri dönmediler ama
  6. durum ne olursa olsun asgari 3000 tl olur
  7. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    o miktarı ben size vereyim siz benim yanımda çalışın deseydiniz :)
  8. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Zaten işin komik yanı da bu değil mi? İş Güvenliği Uzmanlığı hususunda deneyimsizlikten bahsediyorum. Benim de kast ettiğim yeni mezun statüsündeki deneyimsizlik değil... Kaldı ki takıldığım nokta B sınıflarıyla da ilgili değil. Devletin milletini düşürdüğü komik durumu kast ediyorum. İster A olsun ister B. Bundan sonra daha bu tür başlıkları çok göreceğiz.
  9. Songül Korkmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    17265
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    talha bey diyemiyorum benim yanımda çalışaın diye 10 yıllık öğretmenim.inanın özel okullar bundan çok daha düşük maaş veriyor.insan öğretmenim demeye utanıyor
  10. benim anlamadığım nokta deneyimsizsen 2300 demenin mantığı nedir??deneyimsiz kişilere sorumluluk mu vermiyorlar o yüzden mi düşük maaş veriyorlar,imza falan attırmıyorlar A sınıfının yardımcısı mı oluyor? madem deneyimsiz niye işe alıyor, madem işe alıyor niye hakkettiği maaşı vermiyor, madem maaşı vermiyor niye çok tehlikeli yerde sorumluluk veriyor ????
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 22 Aralık 2013 ---
    bir de size deneyimsizsin diyen osgb ,müşterisine ben size deneyimsiz isg uzmanı gönderirsem 1000 tl deneyimli gönderirsem 3000 tl fatura mı keserim diyor???
  11. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    6331'den sonra iş güvenliği uzmanlığı patladı gitti. biraz ayaklar yere basmalı. İş Güvenliği Uzmanlığı ayrı bir meslek olarak algılanmamalı, baştan burada yanlış yapıyoruz, alınan bir sertifikayla bu işler yürümez, ek olarak bilgi, tecrübe, birikim olmazsa olmazdır. işini iyi yapan yapmayanı sistem elimine edecektir. umarım herkes aldığı sorumlulukların bilincinde bir şekilde bu işlere girişir.
  12. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    sektör dinamikleri, piyasa şartları, arz talep meselesiyle alakalı bir durum, şimdi torba kanunla sınıf yükseltme için sınav hakkı verilmeseydi, B sınıfı uzmana 2300 tl teklif edebilirlermiydi acaba, muhtemelen B sınıfı uzman bu teklif karşısında gülmekten yerlere yatardı ya da osgb sahibini bir güzel döverdi.
  13. sorun ne biliyor musunuz? deneyimsizsin diyip bunu yapmaları ,kaçak dövüşmeleri..mert olsunlar biraz ,bana deneyimlisi lazım senle işim olmaz desinler.isg uzmanına 2000 tl verip 5 yere gönderip bir işletmeye 3000 tl fatura kesmesinler o zaman..
  14. Mustafa Özince İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45190
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    medal mühendislik danışmanlık ve aracılık hizmetleri
    Lütfen ama lütfen,piyasayı bizler düşürmeyelim,adamlar düne kadar 893 tane A sınıfı uzman idi ve piyasayı ellerinde oynatıyorlardı para konusunda,zaten bir önceki yönetmeliği iptal ettirme nedeni de bizlerin piyasayı düşüreceğinden duydukları endişe nedeniyle idi.Biz de artık hem bir an önce tecrübe kazanıp işi öğrenelim,hem de piyasayı düşürmeden yüksek bedeller isteyelim,OSGB'lere; hem de A veya B sınıfı uzman olarak mecbur kalmayalım veya maaş konusunda diretelim.Bizler de bu gibi forum sitelerinde vs bir birlik oluşturduk,gelen fiyat tekliflerini burada paylaşıp,birlikte değerlendirelim.Bir C sınıfı uzmanı 1200 TL gibi komik rakamlarla hem de tam zamanlı olarak çalıştırıyorlar,artık buna biz de DUR diyelim,B Ya da A sınıfı olarak 2300 gibi söylenen rakamlara lütfen razı gelmeyelim,lütfen bu konuyu göz ardı etmeyelim
  15. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    osgb'ler sonuçta ticari olarak kar amacı güden kurumlar, farklı birşey beklememek lazım, osgb'deki işverende doğal olarak kendini düşünecek, o da kendine göre haklıdır fakat burada iş güvenliği uzmanlarının ortada yazılı birşey olmasa da etik olarak bilinçli olması gereken bir durum var.
  16. Mustafa Özince İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45190
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    medal mühendislik danışmanlık ve aracılık hizmetleri
    O zaman biz burada topluca kendi fiyatımızı kendimiz belirleyelim,OSGB patronunun insafına bırakmayalım,onlar ticaret yapıyorsa, sonuçta biz de ticaret yapıyoruz,herkesin amacı,layıkıyla yapacağı işin bedelini istemek
  17. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    kesinlikle katılıyorum, ifade ettiğim gibi yazılı olmasa bile bazı etik unsurlara dikkat edilmeli.
  18. ticaret etiği diyede bişi var..birşeyin bir değeri vardır bir ederi vardır ayıptır yaa vallahi yapılan hizmet falan değil terbiyesizlik...B sınıfının alacağı maaş 5000 den aşağı olmamalı,
  19. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    işin içerisine maddi unsurlar girdiğinde malesef etik unsurları araki bulasınız. burada asıl olan iş güvenliği uzmanlarıdır. çok olanlar az olanların sistemi yönlendirmesine ve kendilerini gütmesine izin vermezlerse sıkıntılar kendiliğinden çözülür. iş güvenliği uzmanları birlik içerisinde ortak tavır alabilirse yaşanan sıkıntılar bir süre sonra yaşanmaz ve bu taraflar üzerinde ciddi bir baskı unsuru olacaktır.
  20. nadr buglem İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    mrb 12yıllık mühendisim ama 3senem gözükmemş neyse şunu dicem müfettişler sınava bile girmediler İSTEMESİNİ BİLİCEZ bu biraz bizim elimizde bu benim görüşüm saygılar