1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Deneyimsiz olarak b sınıfı uzman maaşları hk.(osgb içindir)

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Melih Şendoğan tarafından 22 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Mahmut Tuncer Bingöl İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    b sınıfı yada a sınıfı farkı yok sonuçta aynı yerlere bakabiliyolar 15000 * 20000 arası fiyat vermeyin derim. iş kazası olduğunda mahkemeye siz çıkıyosunuz işveren değil.
  2. Serdar Günay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kendinizi yormayın değerli arkadaşalrım hükümet ne derse o olur hamdoslun torba dolsun...kanun çıktımı çıktı isg uzmanları primdi carttı curttu ayarlandımı ayarlandı esnafın sözü dinlenin uygulama tarihleri sallandımı sallandı ...ee sonuç olarak esnafım kobim işverenim ne derse o..(kimle konuşsan birde iş güvenliği hekim filan çıkardılar başımıza diyolar...kafa göz dalacan günde 5000 tl yer arkadasıyla dostuyla..ya pardon sinirlendim:)...neysee inşallah bende b olurumda bakarız durumalra ..zaten kanun gereği 2016 kadar A sınıfı olan yerlarede b olarak bakabılcez ...şimdi onlar düşünsün:)maaş konusuna gelirsem C için 2.500 tl B için 5000 A içinde 10000 tl ideal..
    9
    aslında yönetmelikte kamu kurumunda çalışanlar için 80 saat çalışabileceği(tabi max) ve günlük maaşıın 200 katsayısıyla çarpımı diye birşetlerden bahsetmekte bu konuni yargıya atıfta bulunup özel sektör içinde bir tarife çıkabilir...tabi sizler ne dersini?
  3. isgcevmuh İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    5000 olsun 2300 olmasın ne bu faiz tahtasımı neye göre arkadaş inşaatta ise bunların yanına bi sıfır atsan bile kabul etmeyin
  4. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    6 senelik fabrika-işletme deneyimim var, iş güvenliği alanında deneyimsizim sadece.
  5. M. Kaö İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Kimse kusura bakmasın belki aranızda osgb işverenleri vardır ancak piyasada B sınıfı iş güvenliği uzmanı oldukça az. Madem osgb ler fiyatı gittikçe aşağı çekiyor siz de kendi fiyatınızı belirleyip diretmelisiniz. Çalıştırmayan osgb kendisi kaybedecektir. Bu benim şahsi fikrim.
  6. ognogn İSGforum Üyesi

Arkadaşım kimse kimseyi kandırmasın maşallah 5 binler havada uçuşuyor...yok böyle bolluk...belgen para ederse yarın öbür gün..bunu yaptık görme Ahmet bey,iş in yetişmesi lazım aman Mehmet bey.sen buraya bile gelme diyecekler.kazada bilirkişi yüklenirken taksiri , kusuru yapıştırırken görücem sizi...bu iş te işveren desteği şart kurumsal geleneklerine bağlı firmalarda çalışın.az ama öz kazanın.
  7. erhan kuzdere İSGforum Üyesi

Tehlikeli ve cok tehlikeli sektorlerde mesela tersanede o sorumlulugu alarak 5000 tl maasla calisacak isg uzmani bulmak zor. Calisan uzmanin da aklindan zoru vardir.
  8. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Tamam işte.
    Siz de iş güvenliği uzmanı olarak çalışmak istemiyor muydunuz? O alandaki tecrübeniz ne kadar?
    Talha bey de onu anlatmaya çalışmış zaten.
  9. nadr buglem İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    90kişilik inşaata 500iş güvenliği uzmanı 1000tl işyeri hekimi ücreti veriyor işveren zaten A B kaynıcek pıyasada diyor ben 21 aralık sınavında 85 doğru yapan yani ALLAHIN izniyle B sınıfı olan iş güvenliği uzmanım mutlu olmamıza fırsat vermiyorlar canım çok sıkkın OSGB ler okadar komik fiyatlar veriyorlarki yazık emeklerimize
  10. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar Yaptığımız İşin ciddiyetini iyi düşünerek hareket etmeliyiz bence.
    B sınıfı için bence en az 4000-5000 tl arası olması gerektiğini düşünenlerdenim. Tabi işveren vahşi bir kar amacı güttüğü içinde
    serbest piyasanın avantajlarını kendi lehine kullanıyor.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 24 Aralık 2013 ---
    inşaat gibi bir işte 500 tl inanılmaz derece komik
    mesleğimize sahip çıkalım bence
  11. Bazı arkadaşları anlamıyorum. Müfettişler diyosunuz. Sınavsız aldılar belgeyi. Müfettişler müfettiş olabilmek için hiç sınava girmiyolar mı acaba? Müfettişler değilde bakanlıkta masa başı oturan memurlara verdiler deseniz haklısınız. Fakat müfettiş deyince bir durup düşünmek lazım. Piyasanın çoğu bu müfettişler dediğiniz kişilerden öğrendi iş güvenliği mesleğini.Hepsi süperdir veya iyiler demiyorum ama genelleme yaparken dikkat etmek gerekir. Saygılar.
  12. uğur göçer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    17619
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar bu işin deneyimlisi - deneyimsizi olmaz. Direkt sorumluluk alınarak çalışılan bir iş olduğu için, deneyimlinin maaşı şukadar, deneyimsizin bukadar gibi bir durum olamaz. Ayrıca ben 2 ay C sınıfı olarak (kısmi sözleşmeli) bir OSGB de çalıştım, hiçde bir yabancılık - zorluk yaşamadım. Zaten sınava giren arkadaşların en az 5 sene iş tecrübesi var.
  13. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Birde Deneyim-Deneyimsiz olayına akıl erdiremiyorum. İyi o zaman iş kazası olduğu zaman mahkemede bizim deneyimimiz yoktu diyelim bakalım hakim ne yapacak o zaman :)
    Deneyimi bilgisi olmayan zaten bu işi yapamaz
  14. Arkadaşlar herhangi bir kazada (ölümlü veya değil) belgeniz 6 ay askıya alınıyo mu alınıyor... o zaman osgb size maaş vermeye devam edecek mi HAYIR ...peki çoluğunuza çocuğunuza bakacak mı HAYIR...yani kötü günleriniz için kenara bi miktar para koymanız gerekiyor mu EVET.. aylığı enaz 400- 500 tl olan meslek sigortası yaptırmanız gerekiyor mu EVET...2000 tl maaşla bunları nasıl yapacaksınız.oturur çocuklarla birlikte yorgan kemiririz artık...
  15. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Ezel Hanım size sonuna kadar katılıyor.
    Sırf birileri daha çok para kazansın diye neden bizler risk altına girelim. Asıl hedefimiz ve amacımız
    çalışanların çalışma hayatlarında karşılaşacakları riskleri , tehlikeleri önlemeye çalışmak iken neden bizler birileri daha çok para kazansın diye risk altına girelim.
  16. aynen... önce kendi meslek hayatımızın risk değerlendirmesini yapmalıyız ve önlemlerimizi almalıyız ki başkalarına yardımcı olabilelim,uçaklarda bir anons vardır oksijen maskesini önce kendinize sonra çocuğunuza takın derler bu iş böyledir
  17. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Tüm Uzman arkadaşlarımdan tek bir ricam olacak
    lütfen piyasada iş yapabilmek için uzmanlık değerlerini , Piyasasını düşürmeyelim.
    Lpg Sorumlu Müdürlüğü , Risk değerlendirmesi gibi işlere dönmesin bu.
    Birlikte hareket edelim ...
  18. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Açıkçası bu işi yapacaksak arkadaşlar örgütlenmeli ve birlikte hareket etmeliyiz. Mesela Site yönetimi toplantılar, geziler ,eğitimler düzenleyerek mesleki örgütlenme için bir adım atabilir.
  19. Engin Yazgan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Özellikle B ve A sınıfı olacak deneyimsiz arkadaşlara tavsiyem kesinlikle bu komik rakamlara kendinizi tehlikeye atmayın. Neden OSGB diye yeni uzman olmuş birine sorarsanız " Dökümantasyonum yok, bana oradaki uzmanlar yardımcı olur, bana yol gösterirler vb" diye cevaplar alırsınız ki durum hiç te böyle değil. %90'nı sizi ucuza alıp en tehlikeli yerlere gönderip sadece paraya bakacaklar. Neredeyse tüm her şeyi siz oluşturacak ve kendiniz araştırarak yaşayarak öğreneceksiniz.

Eğer A veya B sınıfı olarak bu komik rakamlar yerine 1 veya 2 yerle kendiniz anlaşırsanız çok daha iyi olacaktır. Hem boş zamanınız olur kendinizi geliştirmek için hemde bu yeni oluşan iş dalını iyice yerlere düşürmemiş oluruz.
  20. Engin Yazgan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Deneyimsizim diye kendinizi ve mesleği düşürmeyin. Deneyimli de olsanız yeni başladığınız bir iş yerinde iş güvenliği işlerini oturtmanız aylar alacaktır. Eğer işinizi sever, gayret gösterir iseniz tek başınıza da halledersiniz. Kimse sizden 3 günde her şeyi yapmanızı isteyemez. Zamanınız var oturun çalışın, araştırın. İSG uzmanları boş adamlar değil. Demek istemem hepimiz 4 yıllık üniversiteler kazanıp bitirmiş adamlarız, kadınlarız. Sizin yaşayabileceklerinizi C sınıfı uzman olarak çok tehlikeli bir yerde 7 aydır çalışmam süresince yaşadığım için yazıyorum bunları.