1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Deneyimsiz olarak b sınıfı uzman maaşları hk.(osgb içindir)

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Melih Şendoğan tarafından 22 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    ne dersek diyelim her zaman piyasa kendisini bulur.
    bakın gidin markete
    1tl ye de çikolin var
    30tlye de çikolata var (bakmayın sütlü dediginde peynir altı suyu)
    90tlye de hakiki çikolata var
    zaman içinde piyasa kaliteli kalitesiz ayırım yapacak zaten
    şimdi bu işte yeniyiz ve öyle 1-2senede tecrübe kazanılmaz görünüyor. bu bir hayat süresince öğrenilecek meslek.
    az önce okudumda gelde tersanede 5000tlye çalış.
    dün konuşuyorduk hatalıysam düzeltin lütfen rücu tazminatının %30u isg uzmanına mı dönüyor? yargılamalarda 450-500bin tlye kadar ceza veriliyormuş. %30u 150bin tl eder.
    el insaf.
    ama öte taraftan firma hadi versin 20-30bin tl bir uzmana burda da bir tuhaflık var. yani TC şartlarını düşünmek lazım. şimdi ben girip alsam bir A sınıfı uzman belgesini bu meslekte tecrübem yok istesem 30bin tl
    ne kadar makul olur?
    en nihayetinde rakam konusunda bir C uzman 2500-3000arası buluyorsa makuldur (sürekli gelirden bahsediyorum , onun dışında 5-6yerle anlaşmalar zaten genelde sürekli olmuyor)
    B tipi ve A tipi için yorum yapamayacak kadar tecrübesizim. yani meslekte 13cü senem ama isg uzmanlıgı sorumlulugu beni korkutuyor bu konuda tecrübem yok demek istedim.
    yazım biraz ordan biraz burdan oldu kusura bakmayın

hepinize saygılar.
  2. umutözcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    68076
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Herhangi bir iş kazasında mahkeme seni deneyimli yada deneyimsiz diye ayrım yaparak cezada indirime gidecek mi? O sebepten yapılacak olan iş görüşmelerinde deneyimli deneyimsiz diye ayırmaya kalkan kişileri umarım güzel cevaplar verirsiniz. Aynı zamanda bir OSGB işyeri ile para konusunda anlaşırken uzman deneyimli deneyimsiz olarak mı anlaşıyor?
  3. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Arkadaşlar Ocak'tan sonra devreye girecek işyerleriyle ciddi sayıda uzman ihtiyacı olacak.OSGB'lerin tongasına düşmeyin.Düşük rakamlara sözleşme yapmayın. Gerekirse birkaç uzman ve işyeri hekimi ortak olup kendiniz OSGB'nizi kurun.Hemşire de bulursunuz. Tecrübesiz uzmanlara az sorumluluk verilecek diye bir şey yok.
  4. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gündoğdu Mobilya (Sümela)
    Bu iş tecrübe-tecrübesiz, pahalı-ucuz şeklinde piyasada dolanıyo. Evet yapılan yorumların hepsi mantıklı hepsine katılıyorum ama tecrübe nasıl kazanılır sizce? Bireysel uzmanlık yapmaya kalksan işveren bile sana güvenmiyo osgb daha mantıklı geliyor ona çünkü yarın öbür gün iş kazası falan oldumu beni şahıs kurtaramaz osgb (sanki büyük şirket gibi) o beni kurtarır deyip onu tercih ediyor.
    Birlik olup osgb açalım diyoruz mesela diyelim çoğunluk bunu tercih etti eee nolacak bu sefer osgb çoğunluğundan işverenin tercih alanı genişlemiş oluyor. Her osgbden teklif almaya başlıyo ve bu osgbler arasında bitane çürük çıkıyo. (çürük derken; düşük fiyat vererek o işyerini almak çabasında olan yer). E noluyo yine piyasa bir şekilde düşmüş oluyor. Örnek vereyim; bulunduğum şehirde bir osgb sırf isim yapmak sırf ben şu şirketlerle, şu işyerleriyle çalışıyorum demek referanslarını kuvvetli tutmak için aylık beş bin liralık işi ikibin yediyüz liraya alıyor. Sonuç olarak noluyo piyasa düşmüş oluyor ve o referanslar o osgbye yönlendirme yapıyor düşük fiyattan dolayı.
    Bunun tek çözümü bu benim görüşüm; bir oda kurulması ya da bakanlık tarafından bir fiyat listesi oluşturulmalı. Ne olursa olsun başka şekilde bu iş fiyat, tecrübe açısından düzelmez. Ama buda biraz zor bir durum gibi gözüküyo çünkü gün geçtikçe uzman sayımız çoğalıyor ona görede seçme olasılığı çoğalıyor. İnşallah herşey gönlümüzce olur.
    Saygılarımla..