1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Deponun max. tavan yüksekliklerinin ne olacağı yada iş sağlığı güvenliği yönünden kriterleri

Konusu 'Kapalı Alanlarda Çalışma ve Emniyet' forumundadır ve Ali Savul tarafından 24 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. Ali Savul İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar Merhaba.
    Gıda depolama için kapalı depo yaptırmak istiyoruz.Yaptıracağımız deponun max. tavan yüksekliklerinin ne olacağı yada İş sağlığı güvenliği yönünden kriterlerinin ne olduğu ile ilgili yasal mevzuat var mıdır?Yoksa depo yaptırırken nelere dikkat edilmelidir.Görüşlerinizi bekliyorum.
    İyi Çalışmalar.
  2. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    Gıda ile ilgili yönetmeliklere ve HACCP da bazı bilgiler var
  3. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    Ersin beyin de dediği gibi gıda işletmeleri öncelikle kendi yönetmeliklerini baz alır,
    sonrasında
    ortamın bir depo olacağı düşünüldüğünde, istifleme depolama, raf sistemleri, istif kontrol/sayım platformları ve merdivenler, yaya ve forklift yol güzergahları, aydınlatma, depo içi acil durum sirenleri, acil durum prosedürü, ısıtma ve soğutma kriterlerine bağlı KKD seçimi, duman dedektörü, yangına karşı alınacak önlemler, gaz algılama sistemi, vs...
  4. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Merhaba Ali Bey
    Gıda depoları üzerine çalışmaktayım.
    Depolarda inşaat aşamasında yapılması gerekenlerden bazıları , duman algılama dedektörü ( 5000 m2 ve 6,5 m yükseklik ) , yangın dolapları , sprinkler sistemi , İtfaiye su alma ve su verme ağzı gibi olmazsa olmazları unutmayınız.
  5. Ali Savul İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Fatih Bey Teşekkür ederim. 5000 m2 ve 6,5 m yükseklik kavramlarını anlayamadım.Yani demek istediğiniz 5000 m2 kapalı alan yükseklik 6,5 m olunca duman algılama dedektoru yapılmak zorundadır anlıyorum.Ayrıca bu tür zorunluluklar yasal olarak tanımlı mıdır?
    Teşk İyi Çalışmalar.
  6. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Toplam kapalı alanı 5000 m2 ve yüksekliği 6,5 m olan depolarda duman algılama dedektörü zorunludur.
    Binaların yangından korunması hakkında yönetmeliğinde geçmektedir.
    Depolar ile ilgili olarak Binaların yangından korunması hakkında yönetmeliği hükümlerine bakmanızı tavsiye ederim. Yangın dolapları , yangın alarmları , duman algılama dedektörü , sprinkler sistemi , İtfaiye su alma ve su verme bağlantıları gibi maddeleri burada görebilirsiniz.