1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Devlet 18 mayıs 2013 sınavında mevzuatı ezbere bilen ayaklı kütüphaneler arıyormuş meğer...

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Talha Taflıoğlu tarafından 18 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    diğerleri dediginiz zaman ilk 2şıkda olmayanlar girer ki buna azot dahil olmuş olmuyormu. niye daha açık yapmazlar yazın oraya azot yeşil en sonada yanlış bir cevap sorun çözülsün bitsin
  2. Filiz Birlikay İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    84323
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    çalışmıyor
    Nurdan Hanım'ın dediği doğru, genelleme yapılamaz.
  3. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    isg sınavı, 4 seçenekli olması, yanlış cevapların doğru cevapları götürmemesi gibi sebeplerden dolayı hazırlananlar için geçilmesi zor bir sınav değil. fakat; sınav içeriği bilimsel anlamda bu birçok tüzük-yönetmeliklerden tam olarak oturmamış olduğundan ve test tekniğini, test hazırlamasını tam anlamıyla bilmeyen kısacası ölçme ve değerlendirme tekniklerini bilmeyen kişi veya kişiler tarafından hazırlandığından çok eksiği var.
  4. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    biz soruların zor olmasını dert etmiyoruz ki zaten bim kardeşim, soruların hazırlanmasında problem var. Aynı meseleyi yine sorun ama uygun şekilde sorun. alın şu tüp meselesi. Rengi bilmeme rağmen ordaki soruyu öyle bir anladım ki yanlış yaptım. Kaç gündür aklımdan çıkmıyoro_O
  5. Filiz Birlikay İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    84323
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    çalışmıyor
    Arkadaşlar, cevap anahtarına göre 86 aldım,14 yanlışım var.
    Ama çelişkili sorular vardı maalesef.Herkse emeğinin karşılığını alır umarım.Alamayanlar da umarım sonraki sınavda alır.
  6. Mehmet Akın İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    67025
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar ben iyi hazırlandım diye sanıyordum kendimi ama sınav kötü geçti ve bugün baktığımda 67-68 de falan kalacağım. Önemli olan bu değil ama eğer yönetmelik ya da bununla ilgili bir doküman var ise ve ben bir işletmede bu işi yapacaksam alır dokümanı önüme koyar ne yazıyorsa yaparım. Hepsini ezberlemek zorunda değilim. Ben denetime çıkmayacağım.
    Her şeyi olduya bittiye getirip geçiyorlar.
  7. hümeyra toprak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    aynen katılıyorum. her seyı ezbere bileceğiz sanki.
  8. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ben de o faciaya yakalanmıştım Allah sabır versin arkadaşlara :S
  9. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    aralık 2011'de nasıl olmuştu?
  10. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    BAŞARI ORANI %20 LERDEYDİ... HİÇ BİR SINAV ONUN GİBİ OLAMAZ BENCE!
  11. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    o kadar düşük bir başarı oranı bu sınavda olmaz sanırım ama hatalı,iptal edilecek sorular var gördüğüm kadarıyla. sanırım o sınavı hiç kimse geçemesin diye yapmışlar.
  12. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    100 sorudan 30 u şaibeli. Doğru olan 1 harf hatası olan soruların iptali, yanlış olan diğer soruların iptal edilmemesi şeklinde. Örnek bir soru vereyim soruda "Aşağıdaki durumlardan hangisinde acil durum planı hazırlamak gerekir ?" Doğru cevap "Yangın,sel,deprem,patlama vb.. felaketlerin oluşum olasılığını önlemek amacıyla". Tamam yangını patlamayı bir nebze önledin vs.. Seli nasıl önleyeceksin hadi onu da önledin Depremi nasıl önleyeceksin :S Depremi önlesem ben niye uzman olayım kendimi mesih ilan ederim :) ve bu soru iptal olmadı.

Bana soruyu google translateden olduğu gibi çevirmişler gibi geldi. :S
  13. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    "Yangın,sel,deprem,patlama vb.. felaketlerin oluşum olasılığını önlemek amacıyla" evet :) bu artık iş güvenliği uzmanlığı'nın ötesinde bir şey oluyor. depremin oluşum olasılığını önleyebilen varsa hemen iş güvenliği uzmanlığı tarikatı ( isgut - iş güvenliği uzmanları tarikatı deriz) kurup kendisini şeyh ilan edelim. :)
  14. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Magmaya inip risk analizi için fotoğraf çekmek lazım :)
  15. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    mağmaya isg cemaati olarak inip deprem olmasın duası yaparız :) risk analizinde de durumu belirtiriz.