1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Devlet hastanesi inşaatı mühürlendi

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Ersin Bozkurt tarafından 29 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  04:00 | 29 Aralık 2012
  Hastane inşaatına mühür
  Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi inşaatı durduruldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı müfettişleri tarafından inşaat alanındaki güvenlik yetersizliği nedeniyle inşaat giriş kapılarına mühür vuruldu.
  [​IMG]


  SEZGİN EREN

  Yaklaşık üç ay önce Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından temeli atılan 200 yataklı Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi’nin inşaat alanında yapılan incelemede ’işçilerin yaşamını ciddi bir şekilde tehdit eden ve yakın hayati tehlikeler gösteren hususlar’ tespit edildi. Bu tespit üzerine 4857 sayılı iş kanunun 79. maddesi ve işyerlerinde işin durdurulmasına veya işyerlerinin kapatılmasına dair yönetmeliğin 10. maddesi gereğince ’Tehlike giderilinceye kadar iş yerinin kapatılması’ kararı ile inşaat Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı tarafından mühürlenerek faaliyetine geçici süreyle son verildi.

  ÖNLEMLER YETERSİZ...

  Müfettişlerin inşaat alanında yaptığı incelemelerde ’seyyar elektrik kablolarının kimyasal ve mekanik etkilenmelerden korunacak şekilde çekilmediği, şantiyede kaçak elektrik akımı önleyici ünitenin bulunmadığı, el merdivenlerinin tekniğine göre yerleştirilmediği’ gibi
  eksiklikler tespit edildi.

  Tatkavaklı Beldesi’nde yapımına başlanan yeni Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi’nin 5 Ocak 2012 tarihinde yapılan ihalesini 35.535.000 TL bedelle Aksu inşaat almıştı.

  http://www.olay.com.tr/haber/bursa-bolge/-135728.html
 2. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Hatay
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Ülkemizde malesef ceza uygulanmayan bir konuda kimse tedbir almıyor. Her işi zor yoldan ögreniyoruz. Bir iki kişiye ceza yazılacak ondan sonra ancak tedbir alınmaya başlanıyor. Umarım denetimler daha da artarak devam eder.