1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Devlet memuru olan iş güvenliği uzmanı arkadaşlar?

Konusu 'Mesleki Tecrübe ve Deneyimler' forumundadır ve Elçin Subaşi tarafından 9 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. mustafa kaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    metehan bey bugün türkiye de bütün kamu kurumlarında 4857 ye bağlı ve 5cli personel var ..
  2. laborantisg İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    mrb ben iş güvenliği bölümünü okuyorum okulu bitirince bölüm mezuniyetim ve diplomam isg olacak devlet kadrosuna o diploma ile girebilirmiyim mezun olma tarihim 2016
  3. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    5C ? yeni mi çıktı bu da
  4. mustafa kaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  5. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Aman hocam, taşeronu, 4B si, 4C si yetiyor bi de 5C çıkarsa vay memleketin haline :)
  6. turgay duruel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar ben MEB öğretmenim okullarda isg uzmanı bulundurulacak diye genelge gelmiş
  7. Alper AKAY İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91212
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    http://mevzuat.meb.gov.tr/html/issagligi_1/issagligi_1.html Milli Eğitim Bakanlığı'nın genelgesi burada. 19/08/2014 tarihinde yayınlanmış. İSGB kurulmasını istiyor. Risk değerlendirmesi, falan filan. Tahminimce diğer bakanlıklarda bu tür genelgeler yayınlayacaktır. Kamu özele örnek olmak zorundadır. Bir inceleyin isterseniz.
  8. OznurSari İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    115641
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar Kamuda Çalışan arkadaşlar MEB'de görevlendirilen arkadaşlar var mı? Varsa ne gibi çalışmalar yapıyorlar ya da yaptılar yapacaklar? Bir başlık altında paylaşımlarımızı sunsak nasıl olur?
  9. Nurullah Karakuş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41782
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    MURAT OSGB
    Bende İş güvenliği bölümü mezunuyum, C sınıfı iş güvenliği uzmanıyım. Sen önce okulu bitir, isg uzmanlık sınavını kazan ondan sonra inşAllah diyelim :) Bir ara 2016 da kamu kurum ve kuruluşlarında da iş güveliği uzman bulundurma zorunluluğu getirilecek denilmişti ama fazla güvenmemek gerek derim..
  10. adem karslıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kamuda 50 altı çalışan personeli olan bir kurumda az tehlikeli, isg uzmanına 80 saat görevlendirme yapılabilir mi, yaoan kurum var mı arkadaşlar
  11. Burak ÖZTUNA İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    115238
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Görevlendirme çalışan sayısına göre belirlenmekte. Bu sayı 1 kişi de olabilir 50 kişi de. Devlet max. 80 saat ödeme yapıyor. Ben de Milli Eğitim de İş Güvenliği Uzmanıyım ve ayda 80 saat üzerinden ücretlendirme yapılıyor bana
  12. adem karslıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kaç kişi için 80 saat görev yapıyorsunuz
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 1 Mayıs 2016 ---
    bixim kurum da 45 kişi var 80 saat görevlendirme almam doğru mudur
  13. vey İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    adem bey eğer çok tehlikeli ise işyeri 45*40=1800 dak. olması gerekir
  14. adem karslıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    az tehlikeli 45.10 =450 dk oda 7.5 saat ediyor, 150 kişi olan işkur il müdürlüğünde az tehlikeli 1500 dk o da 25 saat ederken 80 saat görevlendirme yapıldı, biz 7.5 saat olunca bu paraya bu iş yapılmaz bizede 80 saat görev verebilir mi il müdürü, verirse sıkıntı çıkar mı
  15. Burak ÖZTUNA İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    115238
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Çalışan süresine göre 80 saat alabilecek kadar çalışan bulunmakta.
    45 kişi için kurum az tehlikeli ise 45 x 10 = 450 dakika = 7,5 saat yapar. Alacağınız ücret minimum bu kadardır. Ancak kurum amiri sizin 80 saat almanızı sağlayabilir. Tabiki amirin insiyatifinde olan bir durum
  16. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    kurum amiri 45 personel için 7,5 saat (132 TL) yerine 80 saat (1.410 TL) görevlendirme yaparsa ilerde hem sizin amirin başı ağrır. şimdi belki çok ücret alırsınız ama yıllar sonra faiziyle birlikte ödetirler. ayrıca etik değildir. zaten kamu personelinin görevlendirilmesiyle alakalı ek-5b formunda çalışan sayısı, görevlendirilen süre bilgileri yer almaktadır. bu bilgilerin doğru girilmemesinin suç unsuru oluşturacağını düşünüyorum.

az tehlikeli ise 480 personel için ancak 80 saat görevlendirme yapılabiliyor.
  17. adem karslıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    150 personeli olan bir kuruma az tehlikeli sınıfta kamu kurumu, isg uzmanı minumum 25 saat görevlendirme iken birim amiri 80 saat görevlendirme yaptı. bu sıkıntı oluştururmu.
    bide bu kurumda 2 isg uzmanına görev verilebilir mi.
  18. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    İşin bir vicdani boyutu var bir de sayıştay denetimi boyutu var.
    Vicdani boyutu malum, X kadar personel için alınacak para atıyorum 250 TL iken, 1000 küsür TL para almak...
    Sayıştay denetimi boyutu, daha çok görevlendirme yapan amirleri yıpratır. Denetmenler amire, kardeşim neye dayanarak sen bu uzmana fazladan şu kadar para verdin, kanun/ yönetmelik şu kadar vereceksin demiyor mu dediğinde, ne cevap verilir bilemiyorum...
    Akabinde fazladan verilen paralar faiziyle istenebilir, hukuki boyutu başlar, sıkıntı...
  19. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    ilerde sıkıntı oluşturabileceği konusunu üstteki mesajımla yanıtlamaya çalıştım.

kamu kurum ve kuruluşlarında birden fazla uzmana görev verilebilir. misal 80 saat için 40 saat birine 40 saat başka birine olmak üzere görevlendirme yapılabilir.
  20. adem karslıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    35 kişilik bir kamu kurumunda çalışıyorum çok komik bir rakam var 6 saat zorunlu görevlendirme, birim amirim bunu 20 saat yapıp , 20 saat üzerinden ödeme yapmasında bir sakınca varmı mevzuat ve kanuni sorumluluk açısından