1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Devlet memuru olan iş güvenliği uzmanı arkadaşlar?

Konusu 'Mesleki Tecrübe ve Deneyimler' forumundadır ve Elçin Subaşi tarafından 9 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Hocam ikm nedir ?
    haberci var mı derken ? anlamadım valla ?????
  2. iekgksel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100395
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hocam hangi kamu murumu senin??
  3. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Önce soruma yanıt alabilir miyim ?
  4. iekgksel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100395
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ya ben cezaevinde çalışıyorum gardiyanım. yeni adıyla İnfaz Koruma Memuru :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 23 Haziran 2016 ---
    sen cezaevinde çalışıyorum yazmamışmıydın? yoksa ben yanlış mı gördüm
  5. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    tamam, @alim43 var, oda dün yazmıştı, o da İKM.
    Ben TÜİK deyim.
  6. iekgksel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100395
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kusura bakma yanlış oldu o zaman ;)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 23 Haziran 2016 ---
    alim abi meraba. ben de ikm yim bolu da haberci var mı sende?
  7. yasin polattimur İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    123764
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhabalar,
    TCDD mühendisim ve C sınıfı İSG uzmanı belgesine sahibim 1 temmuz itibari ile isg uzmanı görevlendirmeleri başlıyor.
    Benim Sorum, görevlendirmeleri istememe gibi bir hakkımız var mı? yani iSG uzmanı olarak kurumda çalışmak istemiyorum.
    Bu arada Kpps ile atama şartlarım arasında C İSG uzmanı olmakta yer alıyor.
  8. iekgksel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100395
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    şartlarda isg uzmanı istiyorsa, gönüllülük esası ortadan kalkar. yani görevlendirilirsen çalışırsın. Şu anda sadece mühendissen belgeyi kullunıp kullanmamak sana kalmış.
  9. yasin polattimur İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    123764
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Şöyle bir durum var şuan kadrom mühendis kadrosu zaten kamuda bildiğim kadarı ile isg uzmanı kadrosu yok. sadece işe giriş şartlarında isgu'ı olmak geçiyordu.
    isg katip üzerinde sözleşme onaylamam gerekiyor ama onaylamama gibi bir hakkımda var onaylamazsam bu durum benim memuriyetimi sıkıntıya sokar mı?
  10. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar merhaba il afet ve acil durum müdürlüğünde vhki olarak atandım ama diploma jeoloji mühendisi. kurumda 55 kişiyiz. c sınıfı belgem var bazı sorularım var yardımcı olursanız sevinrim

1-kadrom vhki diploma mühendis kurumda isg uzmanı olarak da çalışabilirmiyim
    2-kurum 8-5 mesai ama 24 saat nöbet tutan arkadaşlar var max kaç saat çalışabilirim
    3-zorla görevlendirme verilebilirmi istemesem
    4-maddi olarak getiri ne kadar olur bu işin bana

kesin birsey yok ama bilginiz dahilinde yardımcı olurmusunuz..
  11. Alper AKAY İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91212
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    @Çağlar Karabıyık
    1-Çalışabilirsiniz. AFAD'ın Sivil Savunmayla işlerine giren kısmı İSG kapsamında değildir. Büro işlerine dair çalışma yaparsınız.
    2-Çalışma saatleri önemli değil, normal şartlarda 8-5 arası asıl işinizi yapmak koşulu ile amirinizin de kabulü ile aylık max. 80 saate kadar alabilirsiniz. 80 saatin üzerinde fazla çalışmanız size ek bir şey getirmez.
    3-Zorla görevlendirme yapılamaz.
    4-Saati 17,** TL'den ücret alabilirsiniz.
  12. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Teşekkür ederim alper bey..
  13. kblykyr İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    106902
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    öncelikle merhaba arkadaşlar. ben de kamu kurumunda memur olarak çalışan bir iş güvenliği uzmanıyım. ayrı ayrı 9 tane kamu kurumuyla(il müdürlüğü ve buna bağlı 8 ilçe birimi) sözleşme imzalayacağım ve totalde kişi sayısı 80 civarı. şimdi bunun karşılığı 80*10=800 dk o da yaklaşık olarak 13-14 saat ve parasal karşılığı 200-250 civarı. yani diyeceğim şu ben 250 lirayı bu ilçelere gidip gelirken benzin parasına yetiştiremem ki işin sorumluluk kısmından hiç bahsetmiyorum. ayrıca kanun kişi başı EN AZ 10 dk diyor yani bunun bir üst sınırından bahsetmiyor. ben alo 170 (çsgb çağrı merkezi) i arayıp 80 kişi için 80 saat görevlendirme yapmamda bir sakınca olup olmadığını sorduğumda min 10 dk olacak üstü size ve amire kalmış sözleşme yapabilirsiniz dediler. yani ilerde denetimlerde kişi borcu olarak çıkacağını düşünmüyorum kanun ortada(üst sınır yok) ve sözleşme ortada. işin etik kısmınıdan bahseden arkadaşlar bir de bu açıdan düşünürlerse sevinirim.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 24 Haziran 2016 ---
    ayrıca osgb ler 1 kişi için 25 tl ücret talep ediyor yani 80*25=2000 tl eder ki bu bizim alacağımız 1450 liradan daha fazla yük getirmez mi? bu arda kdv hariç fiyat bu yazdığım.
  14. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    Osgb 5 kişilik kaymakamlık sosyal yrd. Birimine 300 tl teklif vermis az tehlikeli yani kişi başı 60 tlye geliyor
  15. ibrahim görken İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sivas Adliyesi
    Bende bir Temmuz itibariyle başlayacam, fiyat hususunda kamu kurumlarının her zaman asgari olarak belirlenen ücreti ödediği aksi takdirde sorun yaşandığı söylenince bende osgb lerle görüşmelerini söyledim, Dediğiniz gibi biZe ödenen ücretin üstünde fiyat veriliyor, pazarlığa oturacaz bakalım sonuç ne olacak
  16. YASİN BALTACI İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar, kamuda isg uzmanı görevini bize de verdiler ancak dediğiniz gibi çok eksikler var. Kamuda bu işin nasıl yürüyeceği tam belli değil. Benim sorum şu olacak İSG-Katip üzerinden bir sözleşme yapılması gerekiyor mu bununla ilgili. Gerekiyorsa kurum bunu nasıl yapacak,
  17. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    evet bilen arkadaşlar yardımcı olursa seviniriz ne nedir nasıl yapılacak bu iş.
  18. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Bu sorunun cevabını bende baya aradım, netice olarak aldığım cevaplara göre, bulunduğunuz kurumun SGK bildirim yetkilisi İSG katip'e erişim sağlayabiliyormuş.
  19. kblykyr İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    106902
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar kamu kurumlarında memurların isg katip e girme gibi bir durumu söz konusu değil.(en azından şimdilik değil altyapı çalışmaları varmış) sözleşme yapılacak kurumla 3 nüsha olacak şekilde ek 5b formu düzenlenecek, ekine iş güvenliğiyle ilgili görevlendirildiğinize dair görevlendirme yazısı eklenecek. 1 nüshası sözleşme yapılan iş yerinde, 1 nüshası sizde, 1 nüshası da sözleşme yapan kurum tarafından en geç 5 gün içerisinde çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı iş sağlığı güvenliği genel müdürlüğüne gönderilecek.
  20. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    kaynak?