1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Devlet memuru olan iş güvenliği uzmanı arkadaşlar?

Konusu 'Mesleki Tecrübe ve Deneyimler' forumundadır ve Elçin Subaşi tarafından 9 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. glsngul İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman

Kanun ortada ancak sayıştaydan geldiklerinde fazla verilen miktar için zimmet cıkarırlar kuruma kurumda bunu size zimmetler ama bunu bilmelerinde rağmen size 80 saat vereceklerse bunu yazılı olarak almanızı tavsiye ederim. Sonuçta max 80 saat görev yapabilir ve saat başı ücret alınır deniyor. tabiki osgb den alınırsa daha fazla ücret öderler ancak onların saat ücreti için bir değer yok ve bunun için zimmet cıkmaz ama sizinkinde belirlenmiş bir değer var ve bunun üzerinde ödeme yaparlarsa birgün mutlaka zimmet cıkar.
  2. ibrahim görken İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sivas Adliyesi
    Yinede göndersek sıkıntı olmaz herhalde, birde tehlike sınıflarının belirlenmesinde

Adalet ve yargı organlarının faaliyetleri
    Adalet ve yargı organlarının faaliyetleri (icra müdürlükleri vb. dahil, ceza infaz kurumlarının ve mahkemelerin faaliyetleri hariç) Az Tehlikeli
    Ceza infaz ve tutuk evlerinin faaliyetleri (eğitim ve rehabilitasyon faaliyetleri hariç) Tehlikeli
    Mahkemelerin faaliyetleri (yüksek yargı organları dahil)
    Az Tehlikeli
    birinde mahkemelerin faayetlerini hariç tutarken, diğerinde mahkeme faaliyetlerini dahil etmiş anlayamadım. fikri olan varmı
  3. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Benide kamuda igu olarak ayda 12 saat görevlendirdiler.
    İlk aşamada 12 saat yetmez diyorum, oralı olan yok.
    zaten 8 saat eğitim var, geriye 4 saat kalıyor. 4 saatte ne yapılır diyorum. Yaparsın diyorlar !!!
    Zaten diğer işler de cabası...
    Sürenin yetmeyeceğini söylediğimde mevzuatı onlardan iyi bilmem gerektiğini söylüyorlar.

6331 Madde 8
    (7) Kamu kurum ve kuruluşlarında ilgili mevzuata göre çalıştırılan işyeri hekimi veya iş güvenliği uzmanı olma niteliğini haiz personel, gerekli belgeye sahip olmaları şartıyla asli görevlerinin yanında, belirlenen çalışma süresine riayet ederek çalışmakta oldukları kurumda veya ilgili personelin muvafakati ve üst yöneticinin onayı ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görevlendirilebilir.,

Allah sonumuzu hayır etsin.
  4. glsngul İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman

Eğitimler her ay 8 saat değil ki, birde bi kısmını Dr versin eğitimlerin size de daha fazla zaman kalır. İşi doğru düzgün yapmaya kalksak tüm gün yetmiyor zaten ama bi süre sonra iş düzene giriyor ve size de daha cok zaman kalır diğer işler için.
  5. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Eğitim örneğini ilk ay için söyledim zaten, temmuz ayı cari işlerimiz çok yoğun.
    Doktor haftada bir buçuk saat falan görevli :)) inşaallah verir. Gerçi bende haftada 3 saat görevliyim.
    Görev süremizi ay a yaymışlar. Bize haber vermeden :))
    Bir ayda 4 haftanın olduğu aylarda, haftada 3 saat...
    Yani 3 saat uzmanım, kalan zamanda memur :)))
  6. kblykyr İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    106902
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

kaç personel için 12 saat görevlendirildiniz?
  7. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    isggm açıklama yapmış göndermeyin diyor:

"Gerekli revizyonun tamamlanıp, sözleşme ve görevlendirme onayları veya taahhütnamelerin İSG KATİP üzerinden yapılabileceğine dair internet sitesinden duyuru yayınlanıncaya kadar, Genel Müdürlüğe herhangi bir evrak gönderilmemesi önemle rica olunur."

http://www3.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=kamu_duyuru_1_7_2016
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 2 Temmuz 2016 ---
    72 personel için sanırım dakika hesabına göre.
  8. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    aslında 12 saat 30 dk ben yuvarladım.... 75 kişi
  9. kblykyr İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    106902
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    sanırım sadece çalıştığınız yerde görevlendirildiniz o yüzden bu şekilde bir uygulama oldu. ben kaymakamlık onayı ile aylık 80 saat görevlendirildim. 8 tane ayrı kurumla sözleme yaptım toplamda 110 kişi ve ortalama kişi başı 40-45 dk olarak sözleşme yaptım. aylık 80 saat doldu. kişi başı 10 dk yapsam aylık 20 saat yapıyor yani bu iş ve risk için bir anlamı olmuyor. doktor işini de kamudan çözdük işyeri hekimi sertifiksı olan bir doktor aylık 30 saate kadar sözleşme yapabiliyor kamu kuruluşlarıyla veya özel sektörle. aylık 8 saat olarak o işi de kamudan çözdük.
  10. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Merhaba arkadaşlar,

1-Malumunuz 1 temmuzda görevlendirildim. Risk değerlendirme raporunu bitirip bayramdan 1 hafta önce imzalanmak üzere işveren vekiline götürdüm. Tabi risk değerlendirme ekibi süreçte aktif olmadığından, "bırakta bir inceleyim" dedi. Bende bıraktım. Ancak halen ses seda yok.
    2-Bir de yıllık çalışma planı hazırladım, bu planda 10-15 civarı periyodik bakım gerektiren teçhizat çıktı. Bunların periyodik bakımı hizmet alımı yoluyla yapılacağından belli bir tarih yazamadık. Planda ilgili teçhizatın kontrol tarihi boş !
    Bu konularda önerileriniz var mıdır ?
  11. ozzyomer İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kurul oluşturup toplantıları yapıyorsanız kurulda karar çıkartabilirsiniz periyodik kontrol tarihleri hakkında
  12. _kaanmert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Senin işin zor