1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Diğer sağlık personeli atamaları duyurusu

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Selman Doğan tarafından 17 Mart 2016 başlatılmıştır.

 1. Selman Doğan Serbest Kürsü

  • Bölüm Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  28982
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Bireysel Uzman-Bilirkişi-Eğitmen
  DİĞER SAĞLIK PERSONELLERİNİN GEÇİCİ OLARAK YETKİLENDİRMESİNE DAİR ÖNEMLİ DUYURU  Bilindiği üzere diğer sağlık personelleri ile ilgili iş ve işlemler 20/07/2013 tarihli ve 28713 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan “İşyeri Hekimi ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkındaki Yönetmelik” kapsamında yürütülmektedir.

  07/03/2016 tarih 29646 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiş olan "İşyeri Hekimi ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” ile; ilgili Yönetmeliğin Geçici 2 nci Maddesinin birinci fıkrasının a bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.  a) (Değişik fıkra: RG-7/3/2016-29646) Diğer sağlık personeli belgesine sahip olmayanlardan;  1) Diğer sağlık personeli eğitimini tamamlayanlar, 01/07/2017 tarihine kadar,
  2) Diğer sağlık personeli eğitimini almayanlar, 30/06/2016 tarihine kadar,

  görevlendirilebilirler.
  Yönetmelikte yapılan değişiklik gereği;  1. “Diğer sağlık personeli eğitimini tamamlayanlar, 01/07/2017 tarihine kadar görevlendirilebilirler.” hükmü gereğince eğitimlerini tamamlayan DSP’ler için geçici yetki tanımlamaları İSG-Katip’te tamamlanmıştır. Bu durumda olan kişilerin Genel Müdürlüğümüze müracaat etmelerine gerek bulunmamaktadır. Eğitimleri devam eden DSP’lerin geçici yetki tanımlamaları, eğitimlerini tamamlamalarını müteakiben belirtilen tarihe kadar yapılmaya devam edecektir.


  2. “Diğer sağlık personeli eğitimini almayanlar, 30/06/2016 tarihine kadar görevlendirilebilirler.” hükmü gereğince daha önce geçici yetki tanımlaması yapılıp henüz DSP eğitimini almamış olan adayların geçici yetkileri belirtilen süreye kadar uzatılmıştır. Sistemde tanımlı olmayıp, henüz eğitim almamış DSP tanımına uygun olan kişilerin (acil tıp teknisyeni / çevre sağlığı teknisyeni / sağlık memuru / hemşire diplomasına sahip) Genel Müdürlüğümüze dilekçe (örnek dilekçe için tıklayınız) ekinde onaylı diploma örnekleri ile müracaat etmeleri halinde İSG-Katip’te geçici yetki tanımlamaları yapılacaktır. Bu durumdaki kişilerin müracaat etmeden önce İSG-Katip’te tanımlı olup olmadıklarını kontrol etmeleri ve tanımlı değillerse başvuru yapmaları hassasiyetle rica olunur. Kontrol için linki tıklayınız. (isgkatip.csgb.gov.tr)