1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Diğer sağlık personeli duyurusu! isggm

Konusu 'Bakanlık Duyuruları' forumundadır ve Selman Doğan tarafından 28 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Selman Doğan Serbest Kürsü

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    28982
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel Uzman
    DİĞER SAĞLIK PERSONELİ TANIMLAMA MÜRACAATLARI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU

Bilindiği üzere "diğer sağlık personeli belgesi" ile ilgili hususlar; 20 Temmuz 2013 tarihli ve 28713 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan “İşyeri Hekimi ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik” ve 18 Aralık 2014 tarihli ve 29209 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren “İşyeri Hekimi ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” ile düzenlenmiştir.
    Yukarıda anılan Yönetmeliğin geçici ikinci maddesinde;
    “Diğer sağlık personelinin durumu

GEÇİCİ MADDE 2 – (1) Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinde sayılan unvanlara sahip olan ve diğer sağlık personeli olarak görevlendirilecek kişilerde;
    a) 1/1/2015 tarihine kadar EK-4’teki örneğine uygun belgeye sahip olma şartı aranmaz, ancak, bu kişilerin 1/1/2016 tarihine kadar söz konusu belgeye sahip olması zorunludur.

b) 1/1/2015 tarihinden sonra görevlendirileceklerde EK-4’teki örneğine uygun belgeye sahip olma şartı aranır.” hükmü yer almaktadır.

Bu itibarla; 1/1/2015 tarihine kadar Genel Müdürlüğümüze müracaatta bulunarak ilgili mevzuat kapsamında, diğer sağlık personeli tanımlamasına uygun olduğu anlaşılan şahısların İSG-KATİP' te geçici olarak yetkilendirilmeleri yapılmıştır.

Ayrıca 1/1/2015 tarihinden önce, Genel Müdürlüğümüze müracaatta bulunup evrak eksikliği nedeniyle İSG-KATİP’ te geçici yetkilendirilmeleri yapılamayan şahısların; eksik evrakını tamamlayarak Genel Müdürlüğümüze yeniden müracaat etmeleri halinde yapılacak inceleme sonucunda uygun görülmelerini müteakip, İSG-KATİP' te geçici olarak yetkilendirmeleri yapılabilecektir.

Ancak; 1/1/2015 tarihinden sonra Genel Müdürlüğümüze müracaatta bulunan şahısların başvuruları dikkate alınmayacaktır.
    Öte yandan diğer sağlık personeli tanımına uygun kişiler; 01.01.2016 tarihine kadar Genel Müdürlüğümüzce yetkilendirilmiş eğitimkurumlarından eğitim alarak, 23 Mayıs 2015 ve 5 Aralık 2015 tarihlerinde yapılacak olan sınavlardan herhangi birinde başarılı olmaları halinde diğer sağlık personeli belgesi almaya hak kazanabileceklerdir.

1/1/2016 tarihinden itibaren İSG KATİP ‘te geçici olarak yetkilendirilmiş olan diğer sağlık personellerinin yetkileri iptal edilecektir. Belirtilen tarihten önce eğitim alarak sınava girip başarılı olanların yetkileri devam edecektir.
    Söz konusu diğer sağlık personeli eğitim programı ile ilgili olarak 23.12.2014 tarihinde Genel Müdürlüğümüze aitwww.isggm.gov.tr internet adresinde duyuru yayınlanmıştır.
  2. Deniz K. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Diğer sağlık personeli son yapıla değişikle sadece çok tehlikeli sınıfa zorunlu oldu diye biliyorum konusu açılmışken yanlışım yok değil mi ?
  3. tahakaan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    10 kişi üstü çok tehlikeli işlerde görevlendirmesi yapılmalıdır.
  4. atılay İSGforum Üyesi

Merhaba Arkadaşlar ;

Bakanlik Duyurusuna istinaden 01 OCAK 2016 tarihine kadar diger saglik personellerine sertifika zorunlulugu getirilmistir.

Kurs Icin Gerekli evraklar aşağıdaki gibidir:

1. Kimlik fotokopisi

2. Hemsire, Cevre Sagligi Teksnisyeni, Acil Tip Teknisyeni, Saglik Memuru Bolumlerinden Mezun Oldugunu Gosteren Diploma

3. Ekte bulunan eğitim katılım taahhütnamesi (islak imzali)

* S 1 GRUBU HAFTA İÇİ-HAFTA SONU HIZLANDIRILMIŞ SABAH KURU (09:00-15:00)

UZAKTAN EĞİTİM: 09 ŞUBAT – 23 ŞUBAT (15 GÜN)

YÜZYÜZE EĞİTİM: 24 ŞUBAT – 03 MART (8 GÜN)

SON KAYIT TARİHİ: 04 ŞUBAT CARSAMBA

İsteyen arkadaşlar olursa bana özelden yazabiliriler. Fiyat 600tl bilginiz olsun . Diğer sağlık personellerinin önünde 2 sınav var mayıs ve aralık mayıs için son kurlar. Bilginiz olsun.