1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Diğer sağlık personeli ve yük taşımacılığı hakkında 2 soru.

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Alp Giray Gençkurt tarafından 29 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Alp Giray Gençkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bildiğim kadarıyla çok tehlikeli işyerlerinde 10 dan fazla çalışan olduğunda diğer sağlık personeli zorunluluğuda geliyor.
    1- şirketimizde çalışan 20 çalışanımız 3 ayrı şantiyede çalışıyor, 3 şantiyedede çalışan sayısı 10 u geçmiyor, bu durumda bizim diğer sağlık personeli çalıştırmamız gerekirmi?

2- bir firmaya yada kooperatife bağlı olmadan kendi adına kamyonla taşımacılık yapan kişilerin iş güvenliğine dair yükümlülükleri varmıdır? varsa iş güvenliği hizmetini nasıl alabilirler?
  2. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    1- İşletmeniz 3 ayrı şantiye için aynı SGK Sicil numarası ile faaliyette bulunuyor ise toplam sayı geçerli olacaktır. Dolayısı ile sizin için zorunlu olduğu düşüncesindeyim.
    2- 6331 Sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu "kendi namına iş yapan " ibaresi ile kapsam dışında tutmaktadır. Dolayısı ile çalışanlar hiçbir şirkete bağlı olmadan çalışma yapıyorlarsa yani kendi namına iş yapıyorlarsa kapsam dışı olarak değerlendirmeleri gerektiği düşüncesindeyim