1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Diğer sağlık personeli

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve yaşarsalur tarafından 15 Aralık 2015 başlatılmıştır.

 1. yaşarsalur İSGforum Üyesi

  merhaba bireysel olarak çalışan hekimlere soruyorum çalıştığınız yerlerde çok tehlikeli olan firmalarda diğer sağlık personeli şart mı yönetmelikte şart tabi ama osgb teklif aldım 3 osgb 2 si diğer sağlık personeli koymuş biri koymamış çok gereksiz bir mevzuat geçen yıl bize gelen diğer sağlık personelinin yüzünü bile görmedim artı zaten isg katipte tanımlama yapmıyorsun işverene resmen kazık atmaca bizim çok tehlikeli 24 çalışanımız var hekimi anladımda diğer sağlık personeli nedir bu sene bireysele dönmeyi düşünüyoruz giğer sağlık personeli hizmeti almasam ne olur acaba sizce?
 2. menot İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Esasen sorunuzda siz de yazmışsınız. Mevzuata göre çok tehlikeli sınıfta yer alan, 10'dan fazla çalışanı olan işyerlerinde diğer sağlık personeli görevlendirmek yasal bir zorunluluk. Diğer sağlık personeli hiç işyerine uğramasa da hiçbir iş yapmasa da bu zorunluluğu yerine getirmemenin bir bedeli var.

  Çok tehlikeli sınıfta 24 çalışanı olan bir işyerinde diğer sağlık personeli çalıştırmamanın 2015 yılı için güncellenmiş cezası ; aykırılığın devamı süresince her ay için 6.166 TL.

  İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KANUNU Yayımlandığı R.Gazete: Tarih: 30/6/2012 Sayı : 28339
  Madde 26-1/b
 3. a.kayar İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  10-49 arası çalışanı olan çok tehlikeli sınıftaki işyerlerinde diğer sağlık personeli çalıştırmamanın cezası ay başına 6510 tl dir.(2016 yılı için)
 4. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  118515
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Enerji Sektörü
  tam zamanlı hekim hizmeti veriliyorsa diğer sağlık personeli görevlendirme zorunluluğu yok