1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Diş hekimleri için isg

Konusu 'Sektörel Tehlikeler ve Emniyet' forumundadır ve İpek Yetiş tarafından 9 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. İpek Yetiş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhabalar,

Tanıdığım diş hekimi muayenehane açacak. Durum şu şekilde;

3 arkadaş toplanıp muayenehane açacaklar ancak herkes farklı nace koduna sahip olacak. Yani 3 farklı kişisel birim olacak. Açılacak muayenehane benim bulunduğum ilden farklı bir ilde bulunuyor. Benden bireysel olarak İSG anlamında onlarla çalışmamı istediler ancak ben şuan bulunduğum ilde farklı bir pozisyonda sigortalı bir şekilde çalışıyorum. Yönetmeliklerden okuduğum kadarıyla ( ki yanılıyor da olabilirim) başka bir ilden onlara hizmet veremeyeceğimi söyledim. Bu konuda ne yapabiliriz ? Yani ben hizmet verebilir miyim ?

Ayrıca, diş hekimleri muayenehanesi tehlikeli sınıfta çıktığı için mecbur OSGB olarak mı birileriyle çalışmalılar yoksa bireysel sadece isg uzmanı ile de çalışabilirler mi ? ( Nace kodu daha belli değil )

Üçüncü ve son sorum ; Tanıdıklarım başka biriyle anlaşsalar dahi benim isg uzmanlarıyla birebir muhattap olmamı, yani o işleri takip etmemi istediler. Gelecek İSG uzmanının onemli konularda benimle iletişime geçmesini istiyorlar. Şimdi, muayenehane için Acil Durum Eylem Planı, Risk Analizi yapılsa yeterli midir, yoksa ekstra belgeler hazırlanması gerekli midir ?

Teşekkürler şimdiden.
  2. ayşegül canan İSGforum Üyesi

Uzmanlari ve hekimleri olmak zorunda ya osgbden hizmet alir o zaman ayni il veya il komsulugu gerekir yada sizi sigortali olarak her bir sgk sicil numarasi icin cikan sure kadar ise alirlar ve sigorta yaparlar