1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Dişaridan alinan geçici iş hk.

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve SEMA ÇAKIR tarafından 29 Mart 2019 başlatılmıştır.

1. SEMA ÇAKIR İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhabalar,
    Şirkette dışarıdan alınan bir hizmet doğrultusunda yapılan işler mevcut. Örneğin oda yapılacak ve cam gibi malzemeler kullanılacak. Firma buraya gelmeden önce ilgili evrakları istiyorum. İşlem yapıldığı sırada yanlarında durup takip etmeli miyim?
  2. ENES0625 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    merhaba takip etmelisiniz çünkü sizin sahanızda gerçekleşecek bir iş ve oluşacak kaza veya tatsız durumlarda sizin de sorumluluğunuz var malesef. evrak belge kazayı önlemez
  3. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Çanakkale 1915 Köprüsü ve Otoyol Projesi
    takipten kastınız birebir işin başında durmaksa bu durum bir uzman için olmaması gereken bir durum.
    Gerekli evrakları aldıktan sonra işin başlangıcı ve devamını gözlemleyip, iş süresince dışarıdan hizmet alınan firmanın gözünü korkutup size bilgi akışı vermelerini sağlamanız üzerinizdeki yükü atacaktır
  4. SEMA ÇAKIR İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Evet birebir başında durmayı kast etmiştim, bazen idari işler müdürü böyle bir taleple geliyor. Defalarca açıklama yapmama rağmen anlamamakta ısrarcı.
  5. M.OĞUZ OSMANOĞLU İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    141448
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Biz 1000 çalışanı olan büyük bi arazide kurulu firmayız.aynı anda 10 farklı lokasyonda dışarıdan hizmet alınarak yapılan işler mevcut.hangi birinin başında bekleyeceğim ? Bazı riski yüksek işler oluyor onların yanına uğrayıp gözetliyorum tabiki ama öyle iş bitene kadar durmam imkansız
  6. Kemal Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    106817
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Bu tür çalışmalarda; Taşeron hizmet sözleşmeleri içeriğine ( Yüksekte çalışmalar, sıcak alanlar vb. gibi izne tabi sınırlı alanlar için ) hizmet alan bölüm yöneticisi - bölümün ilgili teknisyeni vb. gibi yapılacak işin detayları bir uzmanlardan daha iyi bilecek olan kişilerin kontrollünü sağlayacak şekilde bir dokümantasyon oluşturabilirsiniz. En son kontrol edecek kişi olarak kendinizi yazabilirsiniz.