1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Doğalgaz sistemleri!

Konusu 'Tehlike ve Riskleri Belirle' forumundadır ve mahmut.. tarafından 11 Ocak 2014 başlatılmıştır.

 1. mahmut.. İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  32133
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  sayın arkadaşlar fotolarda bulunan nesnelerin ismini cismini bileniniz varmı? dogalgaz sistemli binalarda mevcut gördüğüm kadarıyle bi de bunların tehlikeleri ve riskleri nelerdir? paylaşırsanız sevinirim. saygılar.

  Ekli Dosyalar:

 2. Recep Tayyip Taşdelen İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Genleşme tankı. gazla değil ısınma tesisatıyla alakalıdır. görevi tesisat basıncını sabit tutmak aşırı basınç meydana gelmesini engellemektir. isg yönünden olunlu bir aparattır ama yerleştirildiği yer kazan dairesi olmalıdır resimde mutfak gibi bir yerde izlenimi vermektedir.
 3. kübragürbüz İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  8670
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  MMO'na yıllık bakımları ve basınç testleri yaptırılmalıdır, ayrı ve korunaklı bir bölümde kilit altında muhafaza edilmelidir.
 4. Namık Kemal ERGÜN İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  78335
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Ben hidrofor genleşme tankına benzettim. Tesisat üzerinde basınç şalterine benzeyen bir parça var. Su deposundan suyu alıp tesisata basan pompanın basınç dengesi kurmasını sağlıyor.
 5. cihat ceylan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  doğalgazla değil de daha çok kalorifer-kazan sistemiyle alakalı bi durum gibi.sanırsam kapalı genleşme tankı kendisi.kalorifer tesisatındaki genleşmeden dolayı oluşan hacim fazlasının toplandığı depodur diyebilirz. kontrol için sanırım mmo kendisi mühendis yetkilendiriyor.
 6. kübragürbüz İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  8670
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman