1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Doğru-yanlış uygulaması

Konusu 'İyi Uygulamalar' forumundadır ve ISGforum.net tarafından 7 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. ISGforum.net ISGForum Inc.

  • Site Yöneticisi
  Bu yazımda sizlere şantiyemde uyguladığım ve oldukça başarılı olmuş bir uygulamayı anlatacağım. Biz bunu doğru-yanlış uygulaması olarak adlandırıyoruz. Herkes çalışma sahasında defalarca uygunsuzluklarla karşılaşıyordur. Uygulamamızda karşılaştığımız uygunsuzluk fotoğraflanıyor, hemen ardından aynı çalışana yaptığı uygunsuzluk hakkında bilgi verilerek doğru olanı anlatılıyor. Doğru yöntem çalışana anlatıldıktan sonra, çalışanın uygulaması esnasında tekrar fotoğraf çekiliyor.
  Yanlış ve doğru fotoğraflarımız oluştuktan sonrada bu fotoğraflar herkesin rahatlıkla görebileceği yerlere asılıyor. Süreklilik sağlanarak fotoğrafların sürekli değiştirilmesi gerekmektedir.

  dogru-2.png

  Tecrübelerimiz göstermiştirki çalışma ortamında uzun uzadıya yazılan yazılar okunmamakta ve prosedürü öteye geçmemektedir. Bu uygulamanın asıl amacı fotoğraflar ile görsel uyarı vermektir.
  Fotoğraf haricinde açıklama yapılması tercihe bırakılabilir.

  Ekli Dosyalar:

 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Farklı Doğru yanlış uygulama formatına örnekler;

  1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg