1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Doktara göstermelik iş güvenliği eğitimi cezası!!!

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Selman Doğan tarafından 17 Eylül 2015 başlatılmıştır.

 1. Selman Doğan Serbest Kürsü

  • Bölüm Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  28982
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Bireysel Uzman-Bilirkişi-Eğitmen
  [​IMG]
  İSTANBUL Tıp Fakültesi araştırma görevlisi ve İstanbul Tabip Odası’nın hastane temsilcisi Dr. Coşkun Canıvar, hastaneye hizmet sağlayan taşeron firma Atlas’ın verdiği iş güvenliği eğitiminin göstermelik olduğunu öne sürmesi üzerine meslekten atılma cezasının bir alt seviyesi olan “kademe durdurma cezası”yla cezalandırıldı.

  İstanbul Tabip Odası açıklamasında, “Bu ceza fiilen işçi sağlığını koruyanlara karşı pervasız bir gözdağı niteliğinde” dendi. Önümüzdeki perşembe günü İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa) hastanesinde, İstanbul Tabip Odası, SES, DİSK Genel-İş, Dev Sağlık-İş ve Taş-İş-Der söz konusu cezayı protesto edecek.

  Kaynak: Hürriyet Gazetesi 14.09.2015
 2. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

  • Bölüm Yöneticisi
  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  120329
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Çapa Tıp Fakültesi’nde işçi sağlığı ve iş güvenliği koşullarının sağlanması için mücadele eden Araştırma Görevlisi Dr. Coşkun Canıvar’a verilen kademe durdurma cezası hastane önünde protesto edildi.

  İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’nde temizlik hizmetleri veren taşeron firmanın işçi sağlığı ve iş güvenliği eğitim toplantısında eksiklikleri, alınması gereken önlemleri ortaya koyan ve “nitelikli işçi sağlığı eğitimi” talep eden Dr. Coşkun Canıvar hakkında fakülte dekanlığınca açılan soruşturmada Canıvar’a verilen “kademe durdurma cezası” bugün (17 Eylül) protesto edildi. Çapa Tıp Fakültesi Mono Blok önünde yapılan eylemde bir araya gelen emek ve meslek örgütü temsilcileri, sağlık emekçileri, tıp fakültesi öğrencileri; güvenli çalışma ortamı sağlamak yerine işçi sağlığını savunan Coşkun Canıvar’a ceza veren hastane yönetimine tepki gösterdi.

  “Güvenli çalışmayı savunmak suçsa, biz bu suçu işlemeye devam edeceğiz”
  Eylemde konuşan DİSK Genel Sekreteri ve Dev Sağlık İş Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu “Karşı karşıya olduğumuz manzara, sermayenin çıkarları uğruna çalışanların sağlığını, hastaların sağlığını düşünen bir hekimin cezalandırılmak istenmesidir. Taşerona, haksız ve hukuksuz uygulamalara karşı çıkmak, güvenli çalışma ortamı istemek, işçi sağlığı ve iş güvenliği istemek suçsa biz bu suçu onurla işlemeye devam edeceğiz. Baktığı her şeyi para olarak gören iktidar anlayışının karşısında Coşkun Canıvar hocamızın yanındayız. Başta sağlık iş kolu olmak üzere taşeron uygulamasını bu topraklardan silmeye kararlıyız” dedi.

  “Yaşamın her alanını savunmaya devam edeceğiz”
  Eylemde konuşan Dr. Coşkun Canıvar, AKP iktidarının yaşamın her alanında yıkıma yol açtığını, yaşamı savunanların cezalandırılmaya çalışıldığını belirtti. Canıvar “İstanbul’un Kuzey Ormanları’nda katliamlarla doğayı yok ederek başlattıkları 3. Köprü, 3. Havalimanı, Kanal İstanbul gibi projelere para bulanlar hastanemiz, güvenli çalışma hakkımız, sağlık hakkımız mevzu olduğunda ‘kaynak yok’ diyorlar. Sağlık emekçileri güvensiz çalışma ortamlarına mahkum edilmeye çalışılıyor. Yaşam hakkımız yok sayılmaya çalışılıyor. 35 günlük bebek hastaneye gidemediği için öldü, çocuk işçiler çalıştıkları fırının deposunda öldürüldü, hemşire arkadaşımız, doktor arkadaşımız katledildi. Sağlık çalışanları olarak bizim işimiz emeği, insanı, doğayı, barışı savunmak. Ceza ve baskılarınız bizi işimizi yapmaktan alıkoyamaz. Bizler emeği ve yaşamı savunmaya devam edeceğiz. Hem de yaşamın her alanını her an savunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

  [​IMG]

  kaynak, politeknik.org.tr