1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Dr.uz

Konusu 'Firmalar ve Tanıtım Alanı' forumundadır ve DruzYazilim tarafından 1 Haziran 2016 başlatılmıştır.

 1. DruzYazilim İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  10491
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  [​IMG]

  Dr.uz; İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) alanında firmalara çözüm ortağı olmak üzere kurulmuştur. Öncelikli amacı, firmaların İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında ihtiyaç duyduğu veya duyabileceği tüm hizmet alanlarında onların yanında olmaktır.

  Dr.uz bünyesinde çalışan profesyonel doktor kadrosu; uzun yıllar üst düzey kuruluşlarda işyeri hekimliği yapmış, ilkyardım eğitimleri vermiş, meslek hayatlarının tamamını iş sağlığı alanında geçirmiş, “sektörün referans kadrosu”dur. İş güvenliği uzmanlarımız; A sınıfı İş Güvenliği Uzmanalarından oluşmakta olup, ülkemizin en büyük kuruluşlarına uzmanlık ve danışmanlık hizmeti vermektedirler. Ayrıca işyeri hekimlerimiz ve iş güvenliği uzmanlarımız, adli yargı bilirkişiliği yapmaktadırlar.

  Dr.uz; “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı” ile “Sağlık Bakanlığı” tarafından; İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında yetkilendirilmiş bir kurumdur. Firmamıza bakanlıklarca verilmiş yetkiler şunlardır;

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Tarafından Verilen Yetki Belgeleri;  a) Ortak Sağlık Güvenlik Birimi (OSGB) Yetki Belgesi,

  b) İşyeri Hekimliği Eğitim Kurumu Yetki Belgesi,

  c) İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumu Yetki Belgesi,  Dr.uz kendi misyonunu; “işyerlerine iş sağlığı ve iş güvenliği hizmetlerini, koruyucu ve önleyici bir anlayışla sunarak, güvenli ortamda, sağlıklı çalışma imkânı oluşturarak, işyerlerinin kaliteli ürün ve hizmet üretmesine katkı sağlamak” şeklinde tanımlamaktadır.

  Dr.uz'un vizyonunu; “çözüm ortağı olduğu tüm işyerlerinde, güvenilir, kaliteli ve itibarlı bir kurum olmayı ve bunu sürdürmeyi başarmak” şeklinde tanımlamaktadır.

  İş sağlığı ve güvenliği alanlarında beraber çalışmaya hazır olduğumuzu bildirir, işbirliğimizin sürekli, verimli ve başarılı olmasını dileriz.

  Detaylı Bilgi İçin: www.druz.com.tr
  ______________________________________________________________________________

  DRUZONLİNE İSG YAZILIMI

  Yazılımın deneme sürümünü 30 gün boyunca kullanabilirsiniz. Ücretsiz deneme için http://yazilim.druz.com.tr/register/bireysel-kayit.html adresinden bireysel üye olmanız gerekmektedir.
  [​IMG]

  İş Sağlığı ve Güvenliği sektöründe uzun yıllar emek vermiş işyeri hekimleri ve iş güvenliği uzmanlarının uzun yıllara yayılan tecrübeleri ışığında, yıllarca üzerinde çalışılarak hazırlanan “DruzOnline İSG Yazılımı” İş Sağlığı ve Güvenliği ve Çevre otomasyon programı tamamlanmıştır. İlk etapta “İşyeri Hekimliği Modülü” ile “İş Güvenliği Uzmanlığı Modülü” hizmete girmiş olup, daha sonrada “Çevre Sağlığı Modülü” hizmete girecektir.

  DruzOnline İsg (İş Sağlığı ve Güvenliği) Yazılımı, işyeri hekimlerinin (hemşirelik-DSP hizmetleri dahil), iş güvenliği uzmanlarının ve çevre sağlığı uzmanlarının çalışma hayatlarında ihtiyaç duydukları ya da duyabilecekleri her alanda onlara destek olabilecek kapsamda hazırlanmıştır.

  DruzOnline İSG Yazılımıson derece görsel, kullanımı oldukça kolay, yasal mevzuata uygun, her türlü iş ve işlemlerin yapılabildiği, istatistiklerin alınabildiği ve ileriye dönük projeksiyonların yapılabildiği esnek ve özelleştirilebilir bir yazılım programıdır. Programın her noktasında kontroller mevcut olup kullanıcının hatalı veri girişine izin vermemektedir.

  DruzOnline İSG Yazılımı 2.000.000'un üzerinde güçlü veri tabanına (İl, ilçe, mahalle, cadde-sokak, ICD Kodları, ATC Kodları, Meslek hastalıkları, Hastaneler ve bölümleri, MSDS raporları, İSG Mevzuatı, Tehlike ve riskler...vb.) sahip olduğundan kullanıcının veri tabanı oluşturmadan kayıt yapmasına imkan sunmaktadır.

  Programa ait bazı özellikler aşağıda listelenmiştir:

  · Microsoft SQL server veri tabanı kullanarak tüm verilerinizi kendi Sunucunuzda / Bilgisayarınızda saklarsınız.

  · Sunucuya yedekleme servisi

  · Dokümantasyon ile geçmiş belgelerinizi arşivleme imkanı sağlar. (sunucu üzerine yedekleme)

  · Çok sayıda lisansın aynı veri tabanında işlem yapması mümkündür.

  · Lisanslara yetkilendirme/kısıtlamanız vermeniz mümkündür.

  · Sınırsız sayıda Ana Şirket ve alt şirket, müdürlük şube ve bölümler kayıt etme imkanı sağlar

  · Sınırsız sayıda personel kayıt etmeniz mümkündür.

  · İlişkisel kolay kullanım, işlemler arasında doğru sıralama

  · Windows Uyumlu (Xp, Vista, Win 7, Win 8 ve 8.1, Win 10)

  · Yazılım Geliştirme, Güncelleme ve Veri Tabanı güncelleme imkanları

  · Pratik ve Hızlı Sıralı işlemler

  · Veri Tabanı sayesinde seçmeli işlemler (daktilo yapılmaması)

  · Checklist ve Talimatlar hazırlanması

  · Risk Değerlendirmesi Rapor ve İstatistikleri

  · Önlem / Riskten Korunma Rapor ve İstatistikleri

  · Ortam Ölçümleri Rapor ve İstatistikleri

  · Ramak Kala Olaylar Rapor ve İstatistikleri

  · İş Kazası Olayları Rapor ve İstatistikleri

  · Acil Durum Eylem Planı / Rapor / İstatistikleri

  · Meslek Hastalıkları Rapor ve İstatistikleri

  · KKD Ürünler / Zimmet Takibi Rapor ve İstatistikleri

  · Araç/Gereç Periyodik Bakım Takibi Rapor ve İstatistikleri

  · Yasal / Yasal olmayan tüm Eğitimler Rapor ve İstatistikleri

  · Kurul Toplantılar Katılımcı, Sorumlu Rapor ve İstatistikleri

  · Reçete Yazımı Rapor ve İstatistikleri

  · Muayenelerin Tümü Rapor ve İstatistikleri

  · Revir İşlemleri (hemşire işlemleri) Rapor ve İstatistikleri

  · Ecza Stok Takibi Rapor ve İstatistikleri

  · Uzaktan Akıllı Güncelleme