1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Eğitim katılım formları

Konusu 'Formlar' forumundadır ve isgforum tarafından 22 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. isgforum İSGforum Üyesi

Kolay Gelsin.....

Eğitim Katılım Formları ekte sunulmuştur.

Ekli Dosyalar:

2. karisma007 İSGforum Üyesi

teşekkürler
  3. Mine Soysal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    126004
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    AYDIN ELİT OSGB
    teşekkürler..
  4. ayseyldz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    43354
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    EKOL GRUP GÜVENLİK _ MNE OSGB
    Arkadaşlar Eğitim katılım formuyla ilgili bir örnek te benden. Eleştirileriniz ve beğenilerinize ilişkin mesajlarınızı dikkatle takip edeceğim.

Ekli Dosyalar:

5. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    eğitim süresinde 90 dk yazıyor ayrıca tüm konular yok. eski bir form mu acaba :rolleyes:
  6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Güzel detaylı bir çalışma olmuş..beğendim..
  7. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yönetmelik ekinden aldığınız konular dışında özel konularda eğitim vermekte icap edebilir. ek konular diye bir bölüm oluşturabilirsiniz. Birde Yukarıdaki konuların her birinin yanına tik atacak şekilde sütun açılırsa o gün hangi eğitimin verildiği anlaşılır diye düşünüyorum. (Eğitimin adı diye açtığınız kısım var ancak o tahminimce ana başlığı (Genel , sağlık ve teknik) yazmak için açılmış. Kullanılabilir başarılı bir çalışma olmuş. Paylaştığınız için teşekkür ederiz.
  8. ayseyldz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    43354
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    oğuzhan bey mesajınız için teşekkür ederim. aslında o formu Temel isg eğitimleri için tasarladım. incelediğim bir çok slayt ta tüm konulara az-çok değiniyorlar. üçüncü bölümdeki teknik konuların karşısına evet--hayır kutularındaki amacım ise, sektör dışı kalan konuların eğitim dışında olduğunu göstermek ti, eğitimin adı kısmında ise Temel isg eğitimi - iş başı eğitimi- Elektrik işlerinde çalışma eğitimi .... gibi başlıklar yazarak her tür eğitimde kullanılabilir bir hale getirmekti. önerilerinizi değerlendireceğim.
    teşekkür ederim.
  9. gönül doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    4204
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çok teşekkür ederim işime yarayacak
  10. Bu eğitimlerin tümünü tek başına versek geçerli oluyor mu?
  11. ayseyldz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    43354
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Eren bey,
    3. bölümdeki eğitimler ayrı ayrı ve kapsamlı bir şekilde verilmesi gerekiyor zaten.
    ancak 1. ve 2. bölümdeki konular genel isg bilgilendirme eğitimleri için hazırlanan slaytları incelediğimde kesinlikle var 3. bölümdeki konulara ise çok az değiniliyor zaten.
    risk analizleriyle belirlenmiş tehlikelere göre 3. bölümdeki eğitim konuları için ayrı bir form hazırlamak gerekiyor zaten. çünkü her bir başlığın alt ana başlıkları var ve sektöre göre farklılık gösteren durumlar var.
    ancak her sektörde; elektrik, yangın, ergonomi, düşme.... gibi tehlikeler var.
    bu konudaki bulabildiğim örneklerden yola çıkarak ve kendi iSG anlayışımla harmanlayarak farklı bir kompozisyon yapmak istedim.
  12. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Merhaba,
    Formunuzu inceledim.Önerim şudur ; not kısmını yazmanıza gerek yok.O formun amacı odur zaten.Sadece formun ilk giriş kısmında eğitim konularından önce açıklayıcı bir sayırlık bir yazı yazılabilir.şu yönetmeliğin şu ekinde belirtilen konular aşağıda sıralanmıştır.Temel iş güvenliği eğitimi adı altında firmanıza verilen eğitimde, aşağıda sıralanan konulardan işaretli olanlar personelinize aktarılmıştır.Eğitim notları ilişiktedir

gibi bir cümle yazmanız daha açıklayıcı olur kanaatindeyim.
    Eğitim konularının en altına da diğer bölüm açın onda da ... firmasındaki tehlikeler,riskler ve alınması gereken onlemler gibi firmaya özel konuları aktardıgınızı belirtir eğitim konusu süper olur
  13. ayseyldz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    43354
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    tuğba hanım, değerli görüşleriniz için teşekkür ederim. dikkat çektiğiniz noktaları ekleyeceğim.
  14. ayseyldz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    43354
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Merhaba Arkadaşlar,
    internet te bu başlıkta farklı bi şey bulamadım, kendimce bir form tasarladım. uygulanabilirliği hakkında düşüncelerinize önem veriyorum.
    Herkese iyi çalışmalar.

Ekli Dosyalar:

15. Erkan ERSOY İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İşyeri Temizliği ve Düzeni iki kere yazılmış ayrıca her verilen eğitimin yanına personel isim yazıp imza atarsa daha iyi olur.
  16. ayseyldz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    43354
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Erkan bey, imza yeri açmadım: çünkü bu formu sadece personel sorumlusu veya isg uzmanı takibini yapabilsin diye yaptım. Eleman sirkülasyonu açısından. hali hazırda zaten tüm eğitimler için bir katılım formu ve Eğitim katılım tutanağı imzalatılıyor.
    İSG dökümantasyon listesinde bu form adı kullanılmış. Bu isim altında bulduğum herşey eğitime giriş çizelgesi gibi çıkıyor. farklı bi şey olması gerekiyor demek ki yazmışlar diye düşündüm.
    bu form da personel özlük dosyasında bulundurulsun diye hazırlamıştım. bu mantık dahilinde yine de imza yeri açmam gerekir mi sizce?
  17. Eda BİLGİN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    126568
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    DAP
    Elinize sağlık öncelikle...Ayşe hanım hangi personelin hangi eğitimi aldığının takibinin çok güzel yapılacağı bir Form olmuş. Naçizane tavsiyem Hijyen Eğitiminin zorunlu olduğu birimlerde çalışan personel için buraya bir de Hijyen eğitimi ibaresi eklenebilir. Elinize Sağlık tekrar.
  18. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Merhaba çok karışıyorum gibi olacak ama, efektif kullanamazsınız bu formu, bir iki yazılır sonra bırakılır.Bunun yerine benimde tercih ettiğim çalışmayı öneriyorum;
    Excel dosyasında tüm personelin adı sırasıyla altalta yazılır,
    Üst kısmada tüm eğitim adları yazılır.İsimlerin karşısına kutucuklar konur ve renk tanımlanır.
    Eğitimi alan yeşil renk, eğitimi planlanan tarihte alacak olan sarı renk, eğitimi almamış olan da kırmızı renk,
    Böylece şak diye görebilirsiniz eğitim alanları ve almayanları.
    Kullanışlı tavsiye ederim.
  19. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    @Tuğba Coşkun hanıma katılıyorum. O tabloya kırmızı yeşil yerine eğitime gelinecek tarihlerini yazarsanız da kişi bazlı yıllık eğitim planı gibi olur ;)
  20. ayseyldz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    43354
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    teşekkür ederim değerli yorumlarınız için arkadaşlar. Önerilerinizi dikkate alıcam;
    ama neredeyse pes etmek üzereyim bu kadar kağıt ve dökümantasyona gerek var mı diye de merak ediyorum.bunları takip edicem diye asıl olan denetim ve kontrol işinin sağlıklı yapılabileceğini sanmıyorum doğrusu. 1 çalışanlı işyeri içinde 10000 çalışanlı işyeri içinde aynı dökümantasyon mu isteniyor?
    kağıt üzerinde kusursuz pratik uygulamada "sıfıra" yakın isg hizmeti getirmekten başka bir işe yaramayacak.